Aslışah Alkoçlar'a Hacker Şoku! Soluğu Savcılıkta Aldı

Hülya Koçyiğit’in küçük torunu Aslışah Alkoçlar’ı, ‘oltalama’ yöntemiyle hack’leyen siber suçlu yakalandı. Alkoçlar’ın ihbarı üzerine hacker hakkında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Aslışah Alkoçlar'a Hacker Şoku! Soluğu Savcılıkta Aldı

Hülya Koçyiğit'in torunu Aslışah Alkoçlar, savcılığa suç duyurusunda bulundu. e-posta hesabının bilinmeyen kişiler tarafından ele geçirilen Alkoçlar, hem cihazına, hem de hesabına erişim engellenince suç duyurusunda bulundu.

Günaydın’ın haberine göre, soruşturma kapsamında Alkoçlar'ın e-postasına erişim yapan kişinin bilgisayar kullanıcısı ve telefon sahibi Mert T. olduğu tespit edildi. Dosya, bilirkişi incelmesine gönderildi.

Aslışah Alkoçlar hacker şoku

OLTALAMA YÖNTEMİNİ KULLANDI

Alkoçlar'ın e-posta adreslerine şüpheli tarafından yapılan erişimler sonrası gelen bilgilendirme e-posta içeriklerinde Mert T.'ye ait telefon numarası kaydının ve telefonuna ait yedek dosyada e-posta adresinin yer aldığı tespit edildi. Mert T.'nin Alkoçlar'ı oltalama yöntemiyle hack'lediği ortaya çıktı.

YARGILANIYOR

Dava açılan ve 'Bilişim sistemindeki verileri bozma, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma' suçlarından 7 yıla kadar hapsi istenen Mert T., Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanıyor.

Aslışah Alkoçlar hacker şoku

ASLIŞAH'I TANIMIYORUM

İfadesi alınan genç adam, özel bir firmada pazarlamacı olarak çalıştığını, Alkoçlar'ın isminin ve telefon numarasının rehberinde nasıl kayıtlı olduğunu bilmediğini söyledi.

2016'da bahse konu bilgisayarı kullanmadığını, bu bilgisayarların yaklaşık 1-1.5 yıl kadar önce şirkete alındığını bildiğini, 2016 yılında bilgisayarı kullanmadığı için yapılan işlemlerden haberi olmadığını, 2019'daki kayıtlarla ilgili ise yine bilgisi bulunmadığını beyan eden Mert T., suçlamaları reddetti.

Aslışah Alkoçlar hacker şoku

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER