Aslıhan Karalar, Kuruluş Osman'ın yayın tarihini duyurdu. Aslıhan Karalar kimdir? Kaç yaşında?

Burak Özçivit'in başrolünü oynadığı Kuruluş Osman dizisinden merakla beklenen haber geldi. Özçivit'in partneri Aslıhan Karalar, dizinin yayın tarihini açıkladı. Aslıhan Karalar kimdir? İşte Aslıhan Karalar hakkında merak edilenler..

Aslıhan Karalar, Kuruluş Osman'ın yayın tarihini duyurdu. Aslıhan Karalar kimdir? Kaç yaşında?

Yayınlandığı dönemlerde reytingleri alt üst edip birinciliği kimseye kaptırmayan Diriliş Ertuğrul'un devamı olarak çekilen Kuruluş Osman'dan hayranlarını heyecanlandıran haber nihayet geldi. Dizide Burak Özçivit'in partneri olup olmayacağı merak edilen güzel oyuncu Aslıhan Karalar, iki müjdeyi birden verdi.

Karalar, önceki gün Zorlu Alışveriş Merkezi'nde görüntülendi. Güzel oyuncu herkesin sabırsızlıkla beklediği Kuruluş Osman için, projede yer almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Karalar, "Kısmetse bu ay ortasında ekranlarda olacağız. Çok güzel, çok büyük bir ekip ile çalışıyoruz" diyerek dizinin hayranlarına müjdeyi verdi.

Başrolünde Burak Özçivit'in olacağı dizi büyük bir merakla beklenirken, dizinin ilk fragmanı yayınlandı. Kısa sürede paylaşım rekoru kıran ilk tanıtımın ardından ikinci fragmanı da yayınlanan dizi, sosyal medya platformlarına damga vurdu. Özçivit'in partneri olan Karalar, ekranlara gelmek için gün sayıyor. Dizinin sevenleri tarafından merak edilen güzel oyuncu, Şeyh Edebali’nin kızı Malhun Hatun’u oynayacak. Güzel oyuncu dizi için at binme, kılıç kullanma ve ok atma eğitimleri alarak rolüne hazırlandı. 

Aslıhan Karalar Kimdir? Kaç Yaşında?

Annesi Çanakkale, babası ise Ankaralı olan Aslıhan Karalar, 27 Nisan 1999 tarihinde dünyaya geldi. Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi'nde okuyan ve ortaokulda Fransızca öğrenen Aslıhan Karalar, Londra King's College'da işletme okuyor. Küçük yaşlardan bu yana piyona ve bale eğitimi aldı. Instagram adresini aktif kullanan Aslıhan Karalar'ın 202 bin takipçisi bulunuyor. Aslıhan Karalar, Instagram adresinden sık sık paylaşımlarda bulunuyor. Aslıhan Karalar aynı zamanda 2017 Best Model of Turkey birincisi.

Malhun Hatun Kimdir?

Doğum tarihi tam bilinmemekle beraber, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu Osman Gazi'nin 1280 yılında evlendiği ilk eşi ve ikinci padişah Orhan Gazi'nin annesidir. Ayrıca, İslam ilahiyatçısı ve din bilgini Şeyh Edebali'nin kızıdır. İkinci Osmanlı padişahı Orhan Gazi'nin annesi ve Osman Gazi'in 1280 yılında evlendiği ilk eşidir. Adı Bala Hatun ve Rabia olarakta geçmektedir. Şeyh Edebali'nin terbiyesinde iyi bir öğrenim gören Bala Hatun'un Osman Bey ile evliliği sırasında Osman Bey'nin 20'li yaşlar civarında olduğu sanılmaktadır. Osman Bey'in Malhun Hatun'dan kendisinden sonra tahta geçecek oğlu Şehzade Orhan doğmuştur. Yaşamının son yıllarını Bilecik'te yaşayan babası şeyh Edebali'nin yanında geçiren Malhun Hatun 1324'de Bilecik'te hayatını kaybetti. Türbesi, babasının tekkesi yanında bulunmaktadır. 

YORUM EKLE