Armine Harutyunyan'a Türk ünlülerden destek yağıyor

Dünyaca ünlü giyim markası Gucci'nin sansasyon yaratan yeni modeli Armine Harutyunyan'ın alışılmış güzellik algılarını yıkan tarzı, dünyanın yanı sıra ülkemizden de destek buldu. Songül Karlı, Sinan Çalışkanoğlu, Gülden Mutlu, Aşkım Kapışmak, Meltem Yılmazkaya, Erdal Özyağcılar, Güzin Özyağcılar ve Zeynep Özyağcılar genç modelin fotoğraflarını paylaşarak görüşlerini dile getirdiler.

Armine Harutyunyan'a Türk ünlülerden destek yağıyor

Geleneksel modellik anlayışına meydan okuyan yüz hatlarıyla dikkat çeken model Armine Harutyunyan, moda dünyasında tartışma konusu oldu. Gucci'nin yeni tanıtım yüzü olan 23 yaşındaki modele, dünyadaki ve ülkemizdeki birçok ünlü isimden destek geldi.

Güzellik ayrımcılığına karşı başkaldırı

Milano Moda Haftası'nda düzenlenen defilede podyuma çıkan Harutyunyan, sıfır makyajı ve kalın kaşlarıyla dikkat çekti. Gucci'nin, güzellik konusundaki ayrımcılığa bir başkaldırı olarak algılanan bu tercihi, ülkemizde de yankı buldu.

ARMINE HARUTYUNYAN KİMDİR?

Songül Karlı'dan Harutyunyan kaşı

Ülkemizden bazı ünlü isimler, Armine Harutyunyan'ın kalıplaşmış güzellik anlayışından uzak tarzına ve duruşuna sosyal medyadan destek verdi. Şarkıcı ve sunucu Songül Karlı, fotomontajla eklediği kalın kaşlı fotoğrafı ile Harutyunyan'ın fotoğrafını yan yana paylaşarak, genç modelin tercihine destek verdiğini belirtti.

Bir destek de Sinan Çalışkanoğlu'ndan

Bir başka destek de ünlü isim Sinan Çalışkanoğlu'ndan geldi. 41 yaşındaki oyuncu, Instagram hesabından Harutyunyan'ın podyumda çekilen fotoğrafını paylaşarak, "Yürü be kızım!" notunu düştü. 

Gülden Mutlu: Sen güzelsin...

Pop şarkıcısı Gülden Mutlu da Armine Harutyunyan'ın tarzını beğenen isimlerden biri oldu. Sosyal medya hesabından genç modelin fotoğrafını paylaşan Mutlu, "Sen güzelsin... Ama bazılarının kalbi çok çirkin..." ifadelerini kullandı.

Aşkım Kapışmak'tan Harutyunyan'ı eleştirenlere sert sözler

Gucci'nin yeni modeli Armine Harutyunyan'ın, dayatılan güzellik algısına gösterdiği başkaldırışına sessiz kalmayan isimlerden biri de Aşkım Kapışmak oldu. Instagram hesabından uzun bir mesaj yayınlayan 40 yaşındaki yazar, genç modelin tarzını küçümseyenleri sert sözlerle eleştirdi. Herkesin aynaya bakmasını isteyen Kapışmak'ın çarpıcı mesajı şu şekilde:

Tabi alıştınız birbirine benzeyen yüzlere. Her şeyi estetik güzellik ile ölçmeye. İnsanlara makyajı, belirgin hatları ve belli şablonlarla kıymet biçmeye! Bazı cahil zihniyetler öyle gelişmemiş haldeki. Kim olursa olsun bu genç kızla yaptıkları şaka, aşağılama ve linç etme hallerini gördükçe utanç duyuyor insan.

Model olmanın ne demek olduğunu bilmeyen cahiller. Ekranda sizin gördüğünüz güzel diye algıladığınız kişiler sadece popüler olanlar. Hepsini aynı sanmamız sizin algınız. Neyse... Dünya yavaş yavaş dayatılan saçma güzellik algısını kırmaya başladı. Tabii bazı erkekler için seksi değil bazı kadınlar için güzel değil.

Ama o bazılarına söylemek lazım; evinizde ayna vardır. Geçin şöyle bir bakın, kendinizi sevin, hatta umut bile edin, Gucci sizi de model yapabilir. Yazıktır ya, bir insanı görüntüsü yüzünden eleştirmek. İnsanım diye gezmek ayrı içi güzel bakmak ayrı. Kadınların tepkisini ayrıca değerlendirmek lazım.

Lafa gelince kadın hakları çığırtkanlığı yapan bazı kadınların, hemcinsi olan bu genç kıza karışı yaptıkları düşük seviye yorumları görünce. İnsan cehaletin estetikle yok olmayacağına üzülüyor. Beynin estetiği olsa giderler mi? Zannetmem... Gencecik bir kız... İşi için elbise, kendi için bedenini taşıyor. Taşımaya devam etsin...

Meltem Yılmazkaya: Yolu açık olsun!

Güldür Güldür'ün başarılı oyuncusu Meltem Yılmazkaya, fotoğrafını paylaştığı model Armine Harutyunyan'a "Yolu açık olsun!" diyerek şu sözlerle desteğini dile getirdi: Tek tip olmayan her şey rahatsız etmeye başladı herkesi... Kusur tek düzelikten iyidir! Net! Yolu açık olsun!

Erdal Özyağcılar'dan Aşık Veysel'li destek

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Erdal Özyağcılar, kadınlara dayatılan güzellik anlayışını yıkma cesaretini gösteren Armine Harutyunyan'a, sosyal medya hesabından destek verdi. Genç modelin fotoğraflarını, Aşık Veysel'in Güzelliğin On Para Etmez şarkısındaki "Güzelliğin on para etmez, bu bendeki aşk olmasa. Eğlenecek yer bulamazsın, gönlümdeki köşk olmasa" dizeleriyle paylaşan 71 yaşındaki aktör, konu hakkındaki tavrını gösterdi.

Zeynep Özyağcılar da sessiz kalmadı

Duayen isim Erdal Özyağcılar'ın tiyatro oyuncusu kızı Zeynep Özyağcılar, kendine has tarzıyla ses getiren model Armine Harutyunyan'ı Instagram hesabından etiketleyerek, "Yüreğiyle bakmayı öğrenenler yargıları ve zoraki güzellik kalıplarını bırakır" sözlerini paylaştı.

Güzin Özyağcılar: Farklılık güzeldir

Ünlü oyuncu Güzin Özyağcılar da, kızı Zeynep Özyağcılar gibi Armine Harutyunyan'a destek veren isimlerden biri oldu. Gucci'nin genç modelinin podyumda çekilen fotoğrafını paylaşan Özyağcılar, paylaşımına "Farklılık güzeldir" notunu düştü.

Çılgın Bediş'teki Banu'ya benzettiler

Sosyal medya kullanıcıları, 23 yaşındaki model Armine Harutyunyan'ı, 90'lı yılların popüler televizyon dizisi Çılgın Bediş'te yer alan Banu karakterine benzetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 23:35
YORUM EKLE