Ankaralı şarkıcı Oğuz Yılmaz hayatını kaybetti! İşte ölüm nedeni

Bas Bas Paraları Leyla'ya isimli şarkısıyla bir dönem Türkiye'de fırtınalar estiren Ankaralı şarkıcı Oğuz Yılmaz hayatını kaybetti.

Ankaralı şarkıcı Oğuz Yılmaz hayatını kaybetti! İşte ölüm nedeni

Ankara oyun havası müziklerinin usta ismi Oğuz Yılmaz'ın evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat ettiği öğrenildi. 

'Çekirge ve Gördün mü?' gibi hit şarkılara imza atan Oğuz Yılmaz evli ve iki çocuk babasıydı.

"PANDEMİ DÖNEMİNDE BÜYÜK ZARAR ETTİM"

Oğuz Yılmaz, pandemi döneminde en büyük zararı gören sanatçıların başında geldiğini ifade ederek "Avrupa turnesi dâhilinde 30 konserinin iptal olduğunu" fakat hiçbir kazancın sağlıktan önemli olmadığını vurgulamıştı.  7 şarkılık yeni bir çalışma içerisinde olduğunun da müjdesini veren Oğuz Yılmaz, 27’ci çalışmasını sevenlere sunmaya hazırlanıyordu. Yeni çalışmasında eğlence severlerin coşacağı şarkılar yanında sürpriz çalışmalarda var ifadesinde bulunan Oğuz Yılmaz “Çekirge isimli eserimle Hollywood’a müziğimle girdim, inşallah benden sonra oyuncularımızda iyi işlerde sinemanın kalbinde olurlar” ifadelerini kulanmıştı.

oğuz yılmaz vefat

Oğuz Yılmaz kimdir?

Oğuz Yılmaz, 25 Ekim 1968, Ankara doğumlu Türk şarkıcı, besteci ve söz yazarı. 1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Müziği küçük yıllardan beri merak sarmıştır. Küçük yaşlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği müzik yarışmalarına girerek müziğe başlamıştır. 1989 yılında “Duydun mu? – Bi Denem” adında, ilk albümünü yayınlamıştır ve yaptığı bu şarkı satış rekorları kırmıştır.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 23:50

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE