Ani ölümüyle hayranlarını üzen Oya Aydoğan'ın gizli aşkı ortaya çıktı!

Türk sinemasında başta o dönemin küçük yıldızı Emrah'la oynadığı filmlerle akıllarda kalan Oya Aydoğan, 5 yıl önce boğazına kaçan bir mısır tanesi yüzünden hayatını kaybetti. Oya Aydoğan, hayatında en çok mesleğine aşıktı.

Ani ölümüyle hayranlarını üzen Oya Aydoğan'ın gizli aşkı ortaya çıktı!

Gerçek ismi Oya Aydoğdu olan ama bizim hayatımızda Oya Aydoğan yer eden Yeşilçam'ın güzel ismi 5 yıl önce hayatını kaybetti. Aort damarı yırtılan ve kaldırıldığı hastanede 12 saat süren ameliyat sonrası tedavisi yoğun bakımda uyutularak devam eden Oya Aydoğan  59 yaşında aramızdan ayrıldı.

Oya Aydoğan 15 Mayıs 1957 doğumlu ve bugün doğumunun 64. yılında sevenleri tarafından anılıyor.

küçük emrak oya aydoğan

PEKİ KİMDİR OYA AYDOĞAN NASIL BİR HAYAT YAŞADI?

Oya Aydoğan, 10 Şubat 1957'de Cemal-Güldane Aydoğan çiftinin kızı olarak Erzincan'da dünyaya geldi. Sekiz yaşına kadar ailesiyle birlikte İstanbul'un Beyoğlu semtinde yaşayan oyuncu, Fransız Kız Ortaokulu'nda eğitim aldıktan sonra Saint Michel Fransız Lisesi'nde okudu. 

OYUNCU OLMAK, ÇOCUKLUK HAYALİYDİ 

Aydoğan, küçük yaşlarda oyuncu olma hayali kurarak, 1975'te Alev Gün adıyla bir güzellik yarışmasında birinci oldu. Fakat ailesinden gelen baskılar nedeniyle ödülü iade etmek zorunda kaldı. Bir sene sonra Ses Dergisi'nin düzenlediği 8. Sinema Artisti Yarışması'nda birinciliği elden eden Aydoğan, 1975'te ilk başrolünü "Deli Şahin" adlı filmde Cüneyt Arkın ile paylaştı. 

oya aydoğan ibrahim tatlıses

NEŞELİ GÜNLER KADROSUNA KATILDI 

Oya Aydoğan, 1978'de Ertem Eğilmez yapımı "Neşeli Günler adlı filmin oyuncu kadrosuna dahil edilerek, "Zeynep" karakterini canlandırdı. 1982'de ise "Yedi Bela Hüsnü" filminde Kemal Sunal ile başrolde yer aldı. İlk evliliğini 1979'da Haluk Ulusoy ile gerçekleştiren oyuncunun bu evliliği çok uzun sürmedi. 

İKİ KEZ EVLENDİ 

Aydoğan, ikinci evliliğini 1988'de Latif Demirbağ ile yaptı ve bu evlilikten Gurur adında bir oğlu oldu. 

oya aydoğan gökhan güney

BİR SÜRE GAZİNOLARDA SAHNEYE ÇIKTI 

1980'li yıllarda bir süre gazinolarda şarkıcılık yapan Aydoğan, 1986'da Küçük Emrah olarak bilinen şarkıcı ve oyuncu Emrah İpek ile yer aldığı "Merhamet" isimli filmin yapımcılığını üstlendi. Aydoğan, 2007-2010 arasında "Bez Bebek" adlı fantastik çocuk dizisiyle ekran karşısına geçti. 2011'de ise sunuculuğunu Emel Müftüoğlu ile üstlendiği "Şekerli Kahve" isimli televizyon programında yer aldı. 

İDOLÜ TÜRKAN ŞORAY'DI 

Vefatından kısa bir süre önce Lerzan Mutlu ile "Söylemezsem Olmaz" adlı magazin programında sunuculuk yapan Aydoğan, 2011'de verdiği bir röportajda, iyi derecede Fransızca, orta düzeyde İngilizce bildiğini ve çocukluk yıllarında idolünün Türkan Şoray olduğunu açıklamıştı.  

oya aydoğan gurur

UNUTULMAZ FİLMLERDE OYNADI 

Aydoğan, 1976 ile 2016 arasında 51 sinema filmi ve 13 televizyon dizisinde rol alarak, Ferdi Tayfur, Serdar Gökhan, Kemal Sunal, Orhan Gencebay, Müslüm Gürses, Kadir İnanır, Cüneyt Arkın, Bulut Aras ve İbrahim Tatlıses gibi birçok sanatçı ile başrolü paylaştı. 

KAZANDIĞI ÖDÜLLER 

Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali'nde "Onur Ödülü"ne 2013'te layık görülen oyuncu, 2014 Sadri Alışık Ödülleri'nde komedi dalında "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ve 15. Yıl İnternet Medyası Ödülleri'nde "Yaşam Boyu Meslek Onur Ödülü"nü kazandı. 

oya aydoğan

YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ 

Oya Aydoğan, 8 Mayıs 2016'da aort damarı yırtılması sebebiyle ameliyat oldu. 15 Mayıs 2016'da ise tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Aydoğan'ın cenazesi vasiyeti üzerine Ulus Mezarlığı'na defnedildi. 

'AİLEMDEN BİRİYDİ' 

Usta oyuncunun vefatının ardından düzenlenen cenaze töreninde konuşan müzisyen Orhan Gencebay, Aydoğan'ı şu sözlerle anlatmıştı: "Çok eski dostum. Daha doğrusu ben onun abisiyim, o da benim kardeşimdi. Ailemden biri gibiydi. Hele son yıllarda haftanın neredeyse her günü, bazen birkaç günü görüşürdük. Pazar günleri de birlikte kahvaltı yapardık. Son derece sevgi doluydu. Çok iyi bir insandı. Mesleğinde çok başarılıydı." 

oya aydoğan hakan altun

'MESLEĞİNE AŞIKTI'

Oyuncu Halil Ergün ise Aydoğan'ın vefatının erken olduğunu belirterek, "Bazı anlar var ki insan çok şey anlatmak ister ama anlatamaz. Oya, hayatımda bana en çok şefkat gösteren arkadaşımdı. Sağına, soluna, insanına, hele sanatına gerçekten çok şefkatli bir insandı. Sinemayı çok seviyordu. Mesleğine aşıktı. Çok üzgünüz" ifadelerini kullanmıştı.

oya aydoğan

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2021, 23:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gizli♥️♥️♥️
Gizli♥️♥️♥️ - 2 yıl Önce

Gerçekten çok güzel ve güler yüzlü bir hanım efendiydi. Keşke şimdi yaşıyor olsaydı. Yazık oldu. ALLAH RAHMET EYLESİN, MEKANI CENNET OLSUN VE NUR İÇİNDE YATSIN İNŞALLAH.????

SIRADAKİ HABER