Aleyna Tilki ses teli felci mi oldu?

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, bugünkü yazısında genç şarkıcı Aleyna Tilki’nin ses telleri ile ilgili bir iddiada bulundu.

Aleyna Tilki ses teli felci mi oldu?

Onur Akay, Aleyna Tilki’nin ses teli felci olduğunu ve 6 ay gibi bir zaman diliminde bu rahatsızlığı tamamen geçmezse, tiroplasti ameliyatı olacağını açıkladı.

Akay, "Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde efsane sanatçımız Diva Bülent Ersoy, genç şarkıcı sevgili Aleyna Tilki’yi sahneye aldı. Ben Aleyna’yı başarılı bulurum ancak Bülent Hanım’ın yanında söylediği şarkıyı dinlediğimde, sesinde küçük nodüller ve ödem olduğunu duydum. Performansındaki kaymalar da ondan kaynaklı. Ayrıca Aleyna ses tellerinin yırtıldığını açıklamıştı. Bende ses telleri ile ilgili bilgi aldım."

'ALEYNA SESİNİ KULLANMAYI BİLMİYOR'

"Rahatsızlığı ses teli yırtılmasından biraz daha ileri. Aleyna ses teli felci olmuş. 6 ay gibi bir zaman diliminde bu rahatsızlığı tamamen geçmezse tiroplasti ameliyatı olacak. Aleyna, maalesef ki sesini kullanmayı henüz tam bilmiyor. Yani yanlış şan tekniği kullanıyor. Arzu ederse bana ulaşsın onu bu konuda en değerli şan hocasına yönlendiririm."

Aleyna Tilki ses teli felci mi oldu?

'ALLAH KORUSUN SESİNİ BİLE KAYBEDEBİLİR' 

"Bu böyle devam eder, üstüne üstlük bir de sigara içerse, tiroplasti ameliyatı olmak zorunda kalabilir. Eğer şan dersleri almadan sahnelere devam ederse, Allah korusun sesini bile kaybedebilir. Sevgili Aleyna, bu dönemde uyku düzenine dikkat et, nefes çalışmaları yap, buhar yap, bol su iç, gerekmedikçe konuşma ve kesinlikle sigara içme. Acil şifalar dilerim." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER