Açelya Akkoyun'un acı günü! Annesi hayatını kaybetti

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden eski eşi Civan Canova'nın cenazesine katılan ve ünlü isimlerle fotoğraf çektirmek için törene katılmaya çalışan bir yurttaşı ikaz edip, tepki göstermesiyle gündeme gelen oyuncu Açelya Akkoyun; anne acısıyla sarsıldı. İncila Akdeniz'in vefat haberini sosyal medya hesabından duyuran ünlü isme, çok sayıda başsağlığı mesajı geldi.

Açelya Akkoyun'un acı günü! Annesi hayatını kaybetti

Ağustos ayında akciğerindeki bir kitle nedeniyle tedavi gördüğü hastanede ani vefatıyla sevenlerini yasa boğan oyuncu ve ressam Civan Canova için Mecidiyeköy Büyük Sahne’de tören yapılmıştı. Ekin Koç, Uraz Kaygılaroğlu, Nesrin Cavadzade, Bora Akkaş, Nursel Köse, Zafer Ergin, Esra Dermancıoğlu, Leyla Tanlar ve Turan Arman gibi sanat dünyasından çok sayıda ismin bulunduğu törene, Canova'nın eski eşi Açelya Akkoyun da katılmıştı.

"ÖZEL BİR RUHTU"

Açelya Akkoyun, “Civan çok iyi bir insandı, özel bir ruhtu. Değerini sanatla gösteren insandı. Eminim eserlerinde yaşayacaktır. Çok şanslı bir coğrafyadayız, Civan Canova gibi bir insan gelip geçti bu dünyadan. Çok özel alanlarda bizi sanatla taçlandırdı. Allah en güzel yerlerde onu ağırlasın” diyerek, duygularını dile getirmişti.

Açelya Akkoyun'un acı günü! Annesi hayatını kaybetti

Oyuncunun Türk bayrağına sarılı naaşı ardından cenaze namazı için Zincirlikuyu Camii’ne götürülmüştü. Civan Canova öğle vaktini müteakip kılınan öğle namazının ardından üvey babası Kartal Tibet’in mezarının yanında toprağa verilmişti.

ANNE ACISIYLA SARSILDI

Tüm bunların ardından 49 yaşındaki Açelya Akkoyun, acı bir haberle sarsıldı. Annesi İncila Akdeniz'i kaybeden ünlü isim, vefat haberini Instagram hesabından duyurdu.

Annesinin karelerini sevenleriyle paylaşan oyuncu, peş peşe yaptığı paylaşımlarda; "Canımız, varlığımızın en kıymetli parçası  annemiz Hakkın rahmetine kavuştu. Seni sonsuz sevgiyle seviyorum anne... Can parçam, kıymetlim Annemiz incila Akdeniz'i Ataköy beşinci kısım cami ikindi namazında uğurluyoruz" ifadelerini kullandı.

Akkoyun'un paylaşımına, takipçilerinden çok sayıda başsağlığı mesajları geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER