ABD federal mahkemesinden Nusret’e ceza

Birçok ünlü ismin uğrak yeri olan ve dünyanın birçok ülkelerinde şube açarak, tuz dökme stiliyle 'Salt Bae' lakabıyla şöhret olan Nusret Gökçe, ABD'deki işçileri ile davalık oldu. Amerikan  federal mahkemesi, Nusret’i 250 bin dolar para cezasına çarptırdı.

ABD federal mahkemesinden Nusret’e ceza

Milliyet yazarı Ali Eyüboğlu’nun bugünkü yazısında "New York, Manhattan’da yer alan restoranındaki garsonları işten çıkaran Nusret Gökçe’ye, ABD Federal Mahkemesi, 250 bin dolar ceza verdi" bilgisine yer verdi.

Eyüboğlu’nun konu ile ilgili yazısı şöyle:

"Mahkeme; Gökçe’nin, çalışanlara dağıtılması gereken bahşişlerden pay almasına itiraz eden Süleyman Kucur, Onur Uscula, Yunus Delimehmet ve Batuhan Yunkus’u haksız yere işten çıkardığına hükmetti. Mahkeme, garsonların alacakları toplu tazminattan doğacak tüm vergileri de Nusret’in ödemesine karar verdi.

Mahkeme ayrıca, garsonların referans dosyalarına düştüğü 'İşten çıkarıldı' ibarelerini de kaldırdı. 19 Ekim 2019’da Manhattan Nusret’in duvarına asılan kararda, Federal Yasa’nın çalışanlara sendikalaşma, adlarına pazarlık için temsilci seçme, haklarını koruma uğruna diğer çalışanlarla hareket etme gibi haklarının olduğu hatırlatıldı."

Nurcan Şahin

YORUM EKLE