58. Antalya Altın Portakal Ödülleri'nde Nihal Yalçın ile gerilim yaşaya Tamer Karadağlı olayın perde arkasını anlattı

Tamer Karadağlı ile Nihal Yalçın'ın Altın Portakal Film Festivali'nde başlayan gerilimi devam ediyor. Karadağlı, "Kendimi kandırılmış" hissediyorum dedi.

58. Antalya Altın Portakal Ödülleri'nde Nihal Yalçın ile gerilim yaşaya Tamer Karadağlı olayın perde arkasını anlattı

Oyuncu Tamer Karadağlı, 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü kazanan Nihal Yalçın'ın konuşması sırasındaki hareketleri tartışmalara neden olmuştu.

‘Zuhal’ filmindeki rolüyle 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanan Nihal Yalçın’ın konuşmasını keserek, elindeki ödülü uzatması gündem olan Tamer Karadağlı, YouTube’da yayınlanan Magazin Noteri’ne konuk olarak olayı anlattı.

"TUZLUK GİBİ BEKLEDİM"


Nihal Yalçın'a gıcık olmadığını söyleyen ünlü oyuncu şöyle konuştu: 

Beni sahneye çağırdılar ödülü aldım, kendisinin gelmesini bekledim. Görüntülerde de var. Sahneye geldiği anda ödülü vermeye teşebbüs ediyorum. Ama bize hiç merhaba demeden bir anda arkasını dönüp konuşmaya başladı. Geriye çekildim ve dinlemeye başladım. Benim beklediğim bütün dünyada olduğu gibi ödülünü alıp teşekkür edip konuşmasını yapmasıydı. Müdahale edecek sunucular var ama kimse müdahale etmedi. Ben de arkada tuzluk gibi beklemeye başladım. Derdim gerçekten ödülle fotoğraf vermesiydi. Ödülle birlikte konuşmasını yapmasıydı. Siyasi kimliğini düşünerek hareket etmedim…

tamer karadağı nihal yalçın

ESPİRİLERİ TUHAFTI

Tamer Karadağlı, Nihal Yalçın'ın kendisiyle göz kontağı kurmadığını ifade etti. 

Benimle göz kontağı bile kurmadı. Benim derdim zaten ödülünü verip alkışlayıp sahneden inmekti. Organizasyonda zaten ödülü verenler bir konuşma yapmıyor. Jüri üyeleri konuşma yapıyor. Benim şaşırdığım noktalar esprileriydi. ‘İnanmıyordum ödülü alacağıma demek ki rakiplerim çok kötüymüş’, ‘Seneye de erkek oyuncu dalında aday olmak istiyorum’ deyince onlara şaşırdım. Oscar veya Emmy ödüllerine de baktığımızda ödülü alan kişi diğer adaylara da teşekkür eder, burada tam tersi bir şey oldu. Bu biraz tuhaf geldi. Mimiklerimi gizleyemedim. Konuşmasını kesip girmek de istemedim. Boşluğunu bulup ödülünü verip geri çekildim. Onun üstüne ‘Kim verdi bu ödülü, sus mu dediniz?’ dedi.

 tamer karadağlı

"POLİTİK BAKMIYORUM"

Benimle dalga geçen bir video çekmişler. Daha önce yapım sorumlusu olarak birlikte çalıştığım Zeynep Ocak ile. Onu aradım. ‘Çok beğendiğim bir oyuncu. Ben politik bir taraftan bakmıyorum’ dedim. O da ‘Orası politik bir yer. Keşke 15 dakika konuşsaydı. Biz bunun için uğraşıyoruz. Size olan tavır şimdiye kadar sizin sembolize ettiğiniz karakterler yüzünden. Bunun üzerine Kürt kökenli bir oyuncuya ödülü siz verince bu yüzden tepki topladınız’ dedi.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’Nİ DESTEKLİYORUM”

“İstanbul Sözleşmesi'ni söyleyen oyuncu, "Zeynep Ocak festivalin politik bir arena olduğunu ifade etti. Demek ki ben farkında olmadan böyle bir işin içinde kalmışım. Kendimi kandırılmış hissediyorum" dedi. 

nihal yalçın taklit

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 11:46

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE