2 Milyar Dolarlık Vurgunda İsimleri Geçen Ünlüler de Şok Oldu

Kripto para alım satım platformu olan Thodex'de 400 bin kişinin hesabındaki 2 milyar dolar buhar olup uçtu. Cumhuriyet tarihinin en büyük vurgunu için firma bakın hangi ünlüleri reklam yüzü olarak kullandı.

2 Milyar Dolarlık Vurgunda İsimleri Geçen Ünlüler de Şok Oldu

Türkiye, kripto para piyasası Thodex'te yapılan 2 milyar dolarlık vurgun haberiyle adeta şok yaşadı.

thodex Faruk Fatih Özer

400 bin hesap sahibi giden paraların ardından mahkemelere koşsa da şirketin sahibi  Faruk Fatih Özer, paralarla birlikte yeni bir hayata yelken açtı.

PEKİ THODEX REKLAM İÇİN HANGİ İSİMLERİ KULLANARAK 400 BİN KİŞİYE ULAŞTI?

2 milyar dolar değerinde kripto para ile Tayland’a kaçtığı iddia edilen ve hakkında soruşturma başlatılan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer'in geçen yıl çok sayıda ünlü ismi reklam filminde oynattığı ortaya çıktı.

thodex ünlüler

Türkiye'de işlem yapan kripto para borsalarından Thodex'te iki gündür işlem yapılamıyor. 391 bin kişinin işlem yaptığı platformun kurucusu Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarlık kripto parayla yurtdışına çıktığı öne sürüldü.

Çok sayıda kişinin suç duyurusu üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı merkezi Kadıköy'de bulunan şirket ile ilgili Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından "nitelikli dolandırıcılık" ve "suç örgütü kurmak" suçundan re'sen soruşturma başlattı. Dosyaya ise gizlilik kararı getirildi.

thodex

PINAR DENİZ'DEN GÜLŞEN'E KADAR PEK ÇOK ÜNLÜ KADIN REKLAM YÜZÜ OLDU

Gelişme sonrası Thodex'in ünlü isimleri reklamlarında oynattığı ortaya çıktı. Ünlüler, geçtiğimiz yılın Aralık ayında Thodex'in tanıtımı için kırmızı elbiselerle poz vermiş. Pınar Deniz, Mine Tugay, Bahar Şahin, Simge, Zeynep Sever Demirel, Özge Ulusoy, Deren Talu ve Ebru Şallı gibi 8 ünlü isim Thodex için objektif karşısına geçmişti. Thodex'in reklam yüzü olan ünlüler, bu kareleri de sosyal medya hesaplarından da paylaşmıştı.

İSMİ GEÇEN ÜNLÜLER DE ŞOKTA!

Thodex'in 2 milyarlık vurgun yapması yatırımcılarını şok ettiği gibi firmanın reklam yüzü olarak birbirinden seksi pozlarla yürekleri titreten ünlülerin de büyük şok yaşadığı öğrenildi.

thodex

thodex

thodex

thodex

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 18:28

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE