Sibel Kekilli Sıra Dışı Bir Filmle Ortalığı Sallamaya Hazırlanıyor

Duvara Karşı filmiyle sinemada adını duyuran Türk asıllı Alman oyuncu Sibel Kekilli, pandemi döneminde sıra dışı bir filmle izlyecinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Sibel Kekilli Sıra Dışı Bir Filmle Ortalığı Sallamaya Hazırlanıyor

Son olarak Game of Thrones dizisinde üç sezon boyunca Shae karakterini canlandıran Sibel Kekilli pandemi döneminde kariyerine sıra dışı bir filmi ekledi.

sibel kekilli

SHUTDOWN FİLMİYLE KORONAVİRÜS KISITLAMALARINI MİZAHİ BİR DİLLE ELE ALDILAR

Ünlü aktris Sibel Kekilli, koronavirüs kısıtlamalarını komedi türünde anlatan "Shutdown" adlı filmde rol aldı. 40 yaşındaki oyuncu, çekimleri online olarak yapılan filmde performansını sadece video konferans üzerinden sergiledi.

sibel kekilli

SİBEL KEKİLLİ VİDEO KONFERANS ÜZERİNDEN FİLM ÇEKEREK BİR İLKE İMZA ATTI

Türk asıllı Alman aktris Sibel Kekilli, rol aldığı "Shutdown" isimli filmde bir ilke imza attı. Kekilli, komedi türünde çekilen filmde oyunculuğunu sadece video konferans üzerinden sergiledi. Alman haber ajansının konuya dair sorularını yanıtlayan 40 yaşındaki sanatçı, böyle bir çekimin sonunda çok yorucu olduğunu ifade etti.

SHUTDOWN'DA FİLMİNDE SARAH ROLÜNÜ CANLANDIRACAK

Yönetmenliğini Wolfgang Panzer'in yaptığı film, koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık bir sene önce yaşanan ilk kısıtlama dönemini konu ediyor. Kekilli'nin söz konusu filmde canlandırdığı Sarah isimli etkinlik organizatörü, işsiz kaldığı için evlere yiyecek servisi yapan bir şirket kurmak istiyor ancak bu, ayrıldığı erkek arkadaşı yüzünden hiç de kolay olmuyor.

sibel kekilli

ROL ARKADAŞLARI BİRBİRİNİ SADECE EKRANDAN GÖRDÜLER

Sibel Kekilli ve filmde eski erkek arkadaşını oynayan aktör Kostja Ullmann, Münih, Chiemgau ve İsviçre'de çekilen filmde birbirlerini sadece ekrandan görmüş. Çekimler sırasında yönetmenin isteklerini oyunculara sadece dijital yoldan aktardığı ve zaman zaman internet bağlantısındaki sıkıntılar nedeniyle büyük sorunlar yaşandığı belirtiliyor.

Filmin bu şekilde çekilmiş olmasını "olağan bir delilik" olarak nitelendiren Kekilli'nin başrolde olduğu ve tüm oyuncuları sadece video konferans yaparken gösteren 85 dakikalık "ekran filmi"nin nerede, ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

sibel kekilli

"HEYECAN VERİCİ BİR DENEYDİ"

Ancak Wolfgang Panzer için işin en zorlu kısmı yeni başlıyor: Sayısız görüntünün filme dönüştürüleceği post prodüksiyon aşaması. Yönetmen tüm zorluklarına rağmen, film çekiminin böylesi yeni bir şeklini denediği için memnun. Panzer yaşadığı deneyimi, "Bu heyecan verici bir deneydi" diyerek ifade ediyor.

sibel kekilli duvara karşı

"YAŞAM DAHA SOĞUK, DAR VE YALNIZ HALE GELDİ"

Sibel Kekilli karantina kısıtlamalarını prensip olarak normal hayatta estekliyor olsa da, yasakların sona ereceği günü iple çektiğini belirtiyor. Kısıtlamalarla ilgili olarak, "Dünyam gerçekten küçüldü" diyen Hamburglu sanatçı, en çok kafelere gitmeyi, seyahat etmeyi, sanatı, sinemayı ve kültürü özlediğini dile getiriyor ve ekliyor: "Bunların hepsi eksik ve yaşam daha soğuk, dar ve yalnız bir hale geldi".

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 21:10

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE