Ödül rekortmeni Kız Kardeşler online platforma geliyor

Blu TV'nin 2020 yılında ekranlara gelecek özel yapımı Alef için yönetmen koltuğuna oturacak Emin Alper'in dünya prömiyeri Berlin Film Festivali'nde yapılan son filmi Kız Kardeşler, vizyondan sonra ilk kez dijital platformda sinemaseverlerle buluşacak. Ödüllü yönetmenin diğer filmleri Tepenin Ardı ve Abluka da platformdaki yerini aldı.

Ödül rekortmeni Kız Kardeşler online platforma geliyor

Online dizi-film platformu Blu TV, ödüllü yönetmen Emin Alper'in son filmi Kız Kardeşler'i sinemalardan sonra ilk kez seyircilerle buluşturuyor.

Kız Kardeşler ödülleri sildi süpürdü

Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali'nin Ana Yarışma bölümünde yapan, Türkiye prömiyerini yaptığı 38. İstanbul Film Festivali'nden ise En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu (Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir), En İyi Müzik ve FIPRESCI ödüllerini kazanan film, annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmelerini ve birbirleriyle yüzleşmelerini anlatıyor.

Eylül ayında vizyona girdi

Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer'in başrollerini paylaştığı, yapımcılığını Liman Film ve NuLook'un üstlendiği Kız Kardeşler, uluslararası festival yolculuğunun ardından geçtiğimiz eylül ayında Türkiye'de vizyona girmişti.

Kız Kardeşler 1. fragman

Kız Kardeşler 2. fragman

2012 yapımı Tepenin Ardı Blu TV'de

BluTV, Kız Kardeşler'in yanı sıra Emin Alper'in ilk iki filmi Tepenin Ardı ve Abluka'yı da seyircilerle buluşturuyor. 2012 yılında başta Berlin Film Festivali, Karlovy Vary Film Festivali, Saraybosna Film Festivali ve İstanbul Film Festivali olmak üzere birçok festivalden ödüllerle dönen Tepenin Ardı, ailesiyle ve çevresiyle yaşadığı sorunlarla yüzleşmek yerine, tüm sorunların sorumlusu ilan edilebilecek bir düşman, bir günah keçisi yaratan maço erkek kültürünün trajedisini anlatıyor. Filmin başrollerini Tamer Levent, Reha Özcan, Mehmet Özgür, Berk Hakman, Banu Fotocan ve Furkan Berk Kıran paylaşıyor.

Tepenin Ardı fragman

Venedik'ten 3 ödülle dönmüştü

Dünya galasını gerçekleştirdiği Venedik Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülü dahil olmak üzere tam 3 ödülle ayrılan Abluka'da ise Alper, kamerasını yoğun bir politik şiddet ortamında ayakta kalmaya çalışan iki kardeşe çeviriyor. Filmin başrollerinde Mehmet Özgür ve Berkay Ateş'in yer alırken, onlara yardımcı rollerde Tülin Özen, Müfit Kayacan ve Ozan Akbaba eşlik ediyor. Asya Pasifik Film Ödülleri ve Adana Film Festivali dahil olmak üzere daha pek çok festivalden ödül kazanan Abluka'da Blu TV'de seyredilebilir.

Abluka fragman

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER