Nuh Tepesi’nin Galası Gerçekleşti

Cuma günü vizyona girecek olan Nuh Tepesi filminin galası önceki akşam yapıldı. Bir çok usta ismi bir araya getiren film, gelecek yıllara da damgasını vuracak.

Cenk Ertürk’ün yazıp yönettiği Nuh Tepesi filmi 6 Mart’ta vizyona giriyor. Önceki akşam galası yapılan filmin yönetmeni Cenk Ertürk ile oyuncu kadrosunda yer alan Haluk Bilginer, Ali Atay, Hande Doğandemir ve Mehmet Özgür sorularımızı yanıtladı.

“HAYALİNİ KURDUĞUM İSİMLERLE ÇALIŞTIM…”

Senaryosunu yazmaya başladığı ilk günden beri hayali kurduğu isimlerle çalıştığını belirten yönetmen Cenk Ertürk, “İlk filmini çeken bir yönetmen olarak büyük bir şanstı benim için böyle isimlerle çalışmak. Seyirciyle buluşacağımız anı heyecanla bekliyoruz” dedi.

“İLK ANDA BEĞENDİM…”

Rol aldığı Nuh Tepesi ile ilgili konuşan oyuncu Haluk Bilginer ise filmin senaryosunu ilk okuduğu anda çok beğendiğini dile getirdi. Usta oyuncu, “Ne olursa olsun bu filmde oynamak istediğimi söyledim. Severek çalıştım. Umarım seyirci de severek izler” ifadelerini kullandı.

“UZUN BİR YOLCULUKTU…”

Filmin serüveninin uzun bir yolculuk olduğunu ifade eden Hande Doğandemir, festival sürecinin ardından seyirciyle buluşacak olmalarının kendisi için çok kıymetli olduğunu söyledi. “İlk okuduğumda heyecanlandığım bir hikaye olmuştu” şeklinde konuşan güzel oyuncu, “O yüzden içinde yer almaktan çok mutluyum” diye de ekledi.

“KALICI BİR HİKAYE…”

Ali Atay, Nuh Tepesi ile kalıcı bir film yaptıklarını ifade ederken Mehmet Özgür ise yaptıkları en önemli şeyin geleceğe miras olduğunu dile getirdi. Usta oyuncu, “Gelecekte bizler nefes almıyorken nefes alan insanlar umarım bu filmi izleyip bizimle ilgili güzel düşünceler paylaşırlar” dedi.

Ferhat Er

Magazin dünyasına dair son gelişmeleri ve merak edilenleri en doğru, en özel biçimde aktarmaya çalışıyoruz. Haberlerimizle ilgili yorumda bulunabilir ya da sorularınız için benimle iletişime geçebilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER