Kadir İnanır'a 70. yaş sürprizi

‘Kapı’ filminin özel gösterimi için Stockholm’e giden Kadir İnanır'a 70. yaş günü nedeniyle özel bir kutlama yapıldı.

Kadir İnanır'a 70. yaş sürprizi

Kadir İnanır'ın 50. sanat yılını kutladığı Kapı filmi geçen cuma gösterime girmiş ve film 3 günde 14 bin 618 seyirciyle ulaşmıştı. Filmin pazar günü ise Stockholm'de özel bir gösterimi yapıldı. 15 Nisan'da 70. yaşına giren Kadir İnanır için özel bir doğum günü kutlaması yapıldı. Kutlama için hazırlanan pastanın üzerinde "Sanat Altın Yılınız ve 70. Yaş Gününüz Kutlu Olsun" notuna yer verildi. 

STOCKHOLM’UN ‘KAPI’SI ÇALINDI!

Türkiye’den sonra Avrupa’da sinemaseverlerle buluşan ‘Kapı’, Stockholm’de ayakta alkışlandı. Kadir İnanır’ ın ve filmin yapımcıları Filiz Durak ile  Önder Köse’nin katıldığı gösterimin biletleri günler öncesinden tükendi. Film, tecrübeli oyuncuları ve etkileyici senaryosuyla, seyircilere duygu dolu anlar yaşattı. Dünyaca ünlü pek çok organizasyona ev sahipliği yapan Stockholm Heron City’de gerçekleşen davet, geceye damgasını vurdu!  Gösterim, yoğun ilgi gördü. Gösterime gelen davetliler arasında belediye başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda basın mensubu yer aldı. Şehrin sanat, iş ve politika dünyasını buluşturan gösterim ayrıca Türkiye hasreti çeken yüzlerce Süryani’ye de bir nebze vatan kokusu taşıdı.


KADİR İNANIR'A YOĞUN İLGİ

Filmin özel gösterimine katılan İnanır, hayranlarıyla sohbet edip, bol bol fotoğraf çektirdi. Kadir İnanır, yaptığı konuşma ile duygu dolu anlar yaşattı. Uzun bir aradan sonra ‘Kapı’ filmi ile sinemaya geri dönen oyuncuya, 50’nci Sanat Yılı’nda tebrikler ve ödül takdim edildi. 

Altın yılını kutlayan Kadir İnanır’a, filmin başrollerinde Vahide Perçin, Aybüke Pusat, Timur Acar ve Erdal Beşikçioğlu eşlik ediyor.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER