Ferhat Göçer'in hayatında bir ilk

Ferhat Göçer, Türk edebiyatının ünlü şairi dünyaca ünlü yazarımız Sabahattin Ali'nin hayatını canlandırmak üzere tiyatro sahnesine hazırlanıyor. 

Ferhat Göçer'in hayatında bir ilk

Usta yönetmen Ezel Akay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, Ferhat Göçer'in edebiyat tarihimizin en önemli kalemlerinden Sabahattin Ali’nin hayatından kesitlerin sahneleneceği ve şiirlerinden bestelenmiş sevilen şarkılarının söyleneceği “Aldırma Gönül” müzikli oyunun özel gösterimi yapıldı. Ünlü şarkıcı Göçer'in performansı izleyiciler tarafından tam not aldı. 

"Sırtıma çok ağır bir sorumluluk aldım"

Göçer, basın toplantısında "Sahne hayatımda beni en çok heyecanlandıran proje, Sabahattin Ali'nin hayat hikayesini okuduğumda sahneye mutlak taşınması gerektiğini düşündüm" diyerek çok heyecanlı olduğunu dile getirdi. Daha önce hiç oyunculuk tecrübesi olmayan Göçer "Dünyaca ünlü bir yazarın hayatını oynamak büyük bir sorumluluk" diyerek üzerinde baskı olduğunu dile getirdi. 

Oyunun dekor ve kostüm tasarımını Naz Erayda üstlenirken ışık tasarımını Mustafa Bal ve grafik tasarımını Erkan Cerit yapıyor. Oyunda aynı zamanda Ferhat Göçer’e Özgür Sevinç şefliğinde bir orkestra eşlik ediyor. Oyun ile ilgili tüm bilgilere; Uniqentertains sosyal medya hesaplarından ulaşılabiliyor.

‘Aldırma Gönül’ 11 Aralık’ta perdelerini açıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 04:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER