Erdal Özyağcılar Evinin Bahçesini Tiyatro Salonuna Çevirdi

Serkan Üstüner’in yönettiği ‘Kral’ oyunu yeniden seyircisi karşısına çıkmaya hazırlanırken oyunun başrol oyuncusu Erdal Özyağcılar evinin bahçesini tiyatro salonuna çevirerek oyuncu arkadaşlarıyla beraber prova yaptı.

Erdal Özyağcılar Evinin Bahçesini Tiyatro Salonuna Çevirdi

Türk Tiyatrosu’nun önemli isimlerinden Erdal Özyağcılar, yeniden sahnelenmek üzere çalışmalarına başladığı ‘Kral’ oyunu için evinin bahçesine tiyatro salonuna çevirdi. 
Serkan Üstüner’in yönetmenliğini yaptığı oyunda başrol oyuncusu olan Özyağcılar, Arnavutköy’deki evinin bahçesinde oyuncu arkadaşlarıyla birlikte prova yaptı.
Oldukça keyifli anların yaşandığı provada, Özyağcılar’ın kızı Zeynep ve eşi Güzin Özyağcılar’ın yanı sıra oyunda rol alacak olan Gizem İnceoğlu, Gözde Çetiner, Barış Kıralioğlu gibi isimler yer aldı.
Prova gündelik kıyafetler ile yapılırken, oyuncuların üzerine oyunda kullanacakları aksesuarları takması dikkatlerden kaçmadı. 

Tiyatro Martı’da sahne alacak oyunu, Eugene Lonesco yazdı. 8 Ekim Perşembe günü Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi’nde oynanacak olan oyun daha sonra 10 Ekim Cumartesi günü Maltepe Gösteri Alanı’nda seyirciyle buluşacak.

“TİYATROYU YAŞATMAK İÇİN BİR FON YAPMAMIZ LAZIM..”

Erdal Özyağcılar Evinin Bahçesini Tiyatro Salonuna Çevirdi
Covid-19 salgını her sektörü etkilediği gibi tiyatro sektörünü de etkilerken, usta tiyatrocu Erdal Özyağcılar devletin bu süreçte ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardımları takdir etti. Tiyatro için de destek beklediklerini kaydeden Özyağcılar “Pandemi döneminde bayağı yardımlar yapıldı. Kapanan tiyatrolar ya da ayakta durmaya çalışan tiyatrolar için bir yardım kampanyası başlatılsa çok iyi olur. Tiyatroyu yaşatmak için bir fon yapmamız lazım. Nasılsa geçinemeyen vatandaşlara belli paralar veriliyor, ki bu çok doğru bir şey. Yaşayan bir varlık olan tiyatrolara da bir fon ayrılsa iyi olur. Özel tiyatroların kapanmaması için devletin desteğini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER