Elif Şafak'ın satış rekoru kıran Aşk kitabı, Netflix dizisi olacak

Ünlü romancı Elif Şafak'ın 2009'da piyasaya çıkardığı ve uzun süre en çok satanlar listesinde yer alan Aşk kitabının telif hakları, Netflix tarafından satın alındı. Kitaptaki hikayeyi diziye uyarlayacak Netflix, bu projesiyle Hakan: Muhafız, Atiye ve Aşk 101 dizilerinin ardından dördüncü Türkçe özgün projesine imza atacak.

Elif Şafak'ın satış rekoru kıran Aşk kitabı, Netflix dizisi olacak

ABD'li online dizi-film platformu Netflix, ünlü yazar Elif Şafak'ın Aşk adlı kitabının haklarını satın aldı. Biri günümüzde, biri 13. yüzyılda geçen iki hikayeyi bir araya getiren kitabın, Netflix dizisi olarak çekilmesi bekleniyor.

Netflix'in dördüncü Türk dizisi

Filmloverss'ta yer alan habere göre; uluslararası yapımlarının sayısını hızla arttırmaya devam eden Netflix, Türkiye yapımı orijinal dizilerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Türkiye yapımı ilk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız'ın üçüncü sezonu için hazırlıklarını sürdürmesinin yanı sıra Atiye ve Aşk 101'in de çekimlerine başlayan Netflix, şimdi de Elif Şafak'ın Aşk adlı kitabının haklarını satın aldı.

Diziye dair detaylar şimdilik belirsiz

Netflix'in Aşk'ın haklarını satın aldığı, bugün Almanya'nın en büyük kitap fuarlarından biri olan The Frankfurter Buchmesse'te duyuruldu. Netflix tarafından diziye uyarlanması beklenen Aşk'ın prodüksiyonuna ne zaman başlanacağı ve prodüksiyonda kimlerin yer alacağı şimdilik belirsiz.

Prestijli ödüllere aday olmuştu

Şafak, Almanya'nın kitap fuarlarından The Frankfurter Buchmesse'te 2019 Man Booker Ödülü'ne ve dünyanın en prestijli edebiyat ödüllerinden biri olarak kabul edilen Booker Edebiyat Ödülü'ne 'On Dakika Otuz Sekiz Saniye' kitabıyla aday olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 19:40
YORUM EKLE