Cenk Türk'ten günümüz ilişkilerine atıfta bulunan şarkı "Tuz"

Sezen Aksu’nun ‘Aldırma Deli Gönlüm’ şarkısıyla ses getirerek kısa sürede müzikseverlerin beğenisini kazanan Cenk Türk’ün ikinci teklisi ‘Tuz’ çıktı.

Cenk Türk'ten günümüz ilişkilerine atıfta bulunan şarkı "Tuz"

Sezen Aksu’nun ‘Aldırma Deli Gönlüm’ şarkısıyla ses getirerek kısa sürede müzikseverlerin beğenisini kazanan Cenk Türk’ün ikinci teklisi ‘Tuz’ çıktı.‘Tuz’ şarkısının yapımcılığını Suat Sakarya, klip yönetmenliğini de Alişan Günay Yıldırım üstlendi Söz ve müziği ise son dönemin en popüler isimlerinden Kurtuluş Kuş’a ait.

Tuz’un Sonbahar- Kış mevsimlerine damga vuracak duygusallıkta olduğunu belirten Cenk Türk “ ‘Kanatma yarayı, gel açma arayı’ dedik ve arayı açmadan yeni şarkım ‘Tuz’ ile sizinleyim. Bu şarkımı ‘Acımızın üzerine tuz basanlara’ yolluyorum’ dedi.

cenk türk

“TERCİHİM TÜRKİYE’Yİ VE KENDİ KÜLTÜRÜMÜ TANITMAKTIR”

Şarkılarının Türkiye’deki müzik dinleyicisiyle buluşmasının kendisi için önemli olduğunu vurgulayan Cenk Türk, sözlerini “Beni gurbette yaşayan kişiler çok iyi anlayabilir. Türkiye’yi, kendi ülkemi ve kültürümü tanıtmayı her daim tercih ederim. Bu yüzden bunu şarkılarımda ve kliplerimde göstermeye çalışıyorum” şeklinde sürdürdü.

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE