Azra Kohen ve Başak Sayan Arasında Fi Yüzünden İnanılmaz Suçlamalar

Aynı isimli televizyon dizisi de yapılan Fi'nin konusunun Başak Sayan'ın kitabından intihal olduğu iddiası mahkemeye taşındı Azra Kohen ve Başak Sayan konuyla ilgili birbirlerini bakın nasıl suçladı?

Azra Kohen ve Başak Sayan Arasında Fi Yüzünden İnanılmaz Suçlamalar

Yazarlar Başak Sayan ve Azra Kohen arasındaki 'intihal' tartışmaları mahkemeye taşındı.

azra kohen saffet emre tonguç

Başak Sayan'ın Azra Kohen'e açtığı 'hakaret' davası İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek. 

başak sayan

Başak Sayan'ın avukatı Zekeriya Çetin yaptığı açıklamada, Kohen hakkında 'hakaret' suçlamasıyla hazırlanan iddianamenin tamamlandığını, davanın 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüleceğini söyledi. 

"SANIRSINIZ Kİ İNSAN"

Sayan'ın avukatı Çetin'in açıklaması şöyle 

"Malumunuz üzere 21.12.2020 tarihli basın açıklamamızda Sayın Azra Özge Kohen’in İnstagram hesabının akış ve hikâye kısmından müvekkilimiz Sayın Başak Sayan’ın İnstagram hesabını da etiketleyerek “Yalancı, İftiracı, Art Niyetli, Tescilli Yalancı, Sürekli Belden Aşağı Vuran, Paylaşımlarını Görünce Sanırsınız ki İnsan” vb. şekilde müvekkilimiz Sayın Başak Sayan’a hakaretlerde bulunması sebebiyle yasal yollara başvuracağımızı siz değerli basın mensupları ile paylaşmıştık.

fi dizisi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapmış olduğumuz suç duyurusu neticesinde Sayın Özge Azra Kohen hakkında müvekkilime karşı yapmış olduğu hakaretler nedeniyle iddianame düzenlenmiş ve İstanbul 12. Asliye Ceza Mahkemesi nezdinde yargılanmasına başlanmış olduğunu siz değerli basın mensupları ile paylaşıyoruz. "

"İFTİRACI, YALANCI, ART NİYETLİ"

Başak Sayan, Azra Kohen’in ‘Fi’ adlı romanında, kendi kitabı ‘Bağlanma Korkusu’ndan intihal yapıldığını öne sürmüştü. Ancak bilirkişinin benzerlik ve intihalin olmadığı yönündeki raporuyla Sayan’ın şikâyeti takipsizlikle sonuçlanmıştı.

fi dizisi serenay sarıkaya ozan güven

Azra Kohen, Başak Sayan’ın kendisine yine ‘intihal’ iması yaptığını iddia ederek Instagram hesabında meslektaşını etiketleyerek “yalancı, iftiracı, art niyetli” gibi paylaşımlar yapmıştı.

Bunun üzerine Başak Sayan avukatları aracılığıyla basına yolladığı açıklamada Azra Kohen’e dava açacağını duyurmuştu. 

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE