Aamir Khan Yarım Kalan Filmini Türkiye'de Tamamlayacak

Aamir Khan, Hollywood'un efsane olmuş filmleri arasında yer alan Forrest Gump filminden uyarladığı yeni filmi "Laal Singh Chaddha" için Türkiye'ye geliyor. Covid-19 (Koronavirüs) nedeniyle çekimleri yarım kalan filmin geri kalan bölümleri Türkiye'de Ekim ayında çekilecek. Çalışmanın yaklaşık 40 gün sürmesi planlanıyor.

Aamir Khan Yarım Kalan Filmini Türkiye'de Tamamlayacak

Hint sinemasının tanınan yüzlerinden Aamir Khan, Hollywood'un efsane olmuş filmleri arasında yer alan Forrest Gump filminden uyarladığı yeni filmi "Laal Singh Chaddha" için Türkiye'ye geliyor.

aamir khan türkiye

Covid-19 (Koronavirüs) nedeniyle çekimleri yarım kalan filmin geri kalan bölümleri Türkiye'de Ekim ayında çekilecek. Çalışmanın yaklaşık 40 gün sürmesi planlanıyor.

AAMIR KHAN'IN TÜRKİYE'YE GELECEĞİNİ KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DUYURDU

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hint sinemasının dünyaca ünlü aktörü, yapımcı ve yönetmen Aamir Khan'ın, 1994 ABD yapımı 'Forrest Gump'ın uyarlaması olan son filmi 'Laal Singh Chaddha'nın Covid-19 nedeniyle Hindistan'da yarıda kalan çekimlerini tamamlamak üzere Türkiye'ye geleceğini açıkladı. 

aamir khan laal singh chadda afiş

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Aamir Khan, daha önce 2017 yılının Ekim ayında Türkiye'de gösterime giren 'Süperstar' adlı filminin tanıtım çalışmaları kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın konuğu olarak Türkiye'ye gelmiş, Ankara ve İstanbul'da yoğun ilgiyle karşılanmıştı. Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında; teknik altyapısı, sinema alanında sunduğu gelişmiş olanakları ve iş gücü kapasitesi ile baştan başa doğal plato olan Türkiye'nin potansiyelini yerinde görme fırsatı bulan Aamir Khan, yeni filminin çalışmalarını Türkiye'ye taşımaya karar verdi.

ÇEKİMLER EKİM'DE BAŞLAYACAK 40 GÜN SÜRECEK

aamir khan

Çekimlerinin büyük bir kısmı Türkiye’de gerçekleştirilecek olan filmin ön hazırlık çalışmaları için Khan ve yapım ekibi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle ağustos ayında Türkiye'ye ziyaret gerçekleştirecek. Ekim ayında başlanması planlanan ve yaklaşık 40 gün sürecek çekimler boyunca Türkiye'de, Hint sinemasının önemli isimlerini ağırlanacak. Hem yapımcılığını hem de başrolünü Aamir Khan'ın üstlendiği 'Laal Singh Chaddha' filminin yönetmen koltuğunda, Khan’ın 2017 yılında Türkiye'de gösterime giren 'Süperstar' adlı filmiyle tanınan yönetmen Advait Chandan yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 21:15

Mehmet Aksel

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdikten sonra Türkiye'nin önde gelen ulusal televizyon ve gazetelerinde muhabirlik ve editörlük yaptım. Hayatın her noktasına temas eden renkli güncel ve özel magazin haberlerini siz okuyucularımız için kaleme alıyorum. Benimle iletişim kurmak için sosyal medya hesaplarımdan faydalanabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE