Son dönemde gizlilik politikası tartışmaları nedeniyle Türkiye’deki kullanıcılar tarafından boykot edilen ve boykot sonrası geri adım atmak zorunda kalan WhatsApp, yeni özelliğini duyurdu.

Kullanıcılara Müjde! WhatsApp Yeni Özelliğini Duyurdu!

Uzun bir süredir beta versiyon kullanıcılar için güncelleme yayınlamayan WhatsApp, son olarak 2.21.3.13 güncellemesini sunmuştu. Google Play Beta Porgramı’nda bulunan WhatsApp kullanıcıları için erişime açılan bu özellikle ile birlikte, kullanıcılar video gönderirken isteğe bağlı olarak videonun sesini açıp kapatabilecek.

Netflix kullanıcılarına kötü haber geldi: Artık şifre paylaşmak için ek ücret ödenecek Netflix kullanıcılarına kötü haber geldi: Artık şifre paylaşmak için ek ücret ödenecek

Kullanıcılara Müjde! WhatsApp Yeni Özelliğini Duyurdu!

WhatsApp bu yeni özelliğin adını mute video (sessiz video) olarak belirledi. Artık videoları sessize almak için, daha önce düzenlenen video gönderme ekranında sessize alma düğmesi de yer alacak.

VERİ TASARRUFU SAĞLAYACAK
Bu özellik ile birlikte görüntülerin arkasında yer alan istenmeyen seslerin yer almayacağı gibi, veri kullanımında da kullanıcılara tasarruf imkanı sağlayacak.

Kullanıcılara Müjde! WhatsApp Yeni Özelliğini Duyurdu!

Webtekno'nun haberine göre, WhatsApp bu özelliği bugünden itibaren daha fazla beta kullanıcısına dağıtacak. Yani beta programında olsanız bile özelliği henüz kullanamıyor olabilirsiniz. Kısa bir süre sonra özellik önce beta kullanıcılarının, testlerin istenilen şekilde ilerlemesi durumunda da diğer kullanıcıların hizmetine açılacak.