Güney Koreli otomotiv devi Kia, Sportage ve Cadenza modellerini yangın riski sebebiyle geri çağırdığını duyurdu. Yaklaşık 380 bin aracı kapsayan geri çağırma sürerken, sürücülere araçlarını kapalı alanlara veya evlerinin yakınına park etmemeleri uyarısında bulunuldu.

Kia Sportage SUV ve Cadenza modellerinin yangın riski teşkil ettiğini açıkladı ve sorunun giderilmesi için araç sahiplerini en yakınlarındaki bayilere çağırdı. 

kia sportage SUV 2020

ELEKTRONİK DEVRELERİN AŞIRI ISINMASINDAN KAYNAKLI YANGIN RİSKİ VAR

Bu geri çağırmaya dahil olan araçlarda, kaputun altındaki bazı elektronik devrelerin, aşırı ısınma sonucu yangına neden olan bir kısa devre geliştirebilecekleri belirtildi. 

Cem Yılmaz NFT dünyasına girdi: Çizimlerine 5 Ethereum teklif aldı! Cem Yılmaz NFT dünyasına girdi: Çizimlerine 5 Ethereum teklif aldı!

Ulusal Karayolu Güvenliği İdaresi ve Kia, bahsi geçen modellerin sürücülerini araçlarını kapalı yerlere park etmemesi için uyarıda bulundu. 

Geri çağırmanın adaptif hız sabitleyici bulunmayan 2017-2021 Sportage ve 2017-2019 Cadenzas modellerini de kapsadığı belirtildi.

KİA cadenza 2020

SÜRÜCÜLERDEN PARA ALINMAYACAK

Sürücülerden hiç bir ücret alınmayacağı ve 30 Nisan'dan itibaren e-posta ile bilgilendirilecekleri açıklandı. 

Kia'nın ana hissedarı olan Hyundai de geçtiğimiz günlerde 82 bin elektrikli SUV'u geri çağırmıştı.

Bu geri çağırma da yangın riski ve araçların pil paketlerindeki bir sorundan kaynaklanmıştı.