2011 yılında nikah masasına oturduğu eşinden 7 yıl önce anlaşmalı olarak boşanan ve evliliğinden Mia adında bir kızı bulunan Işın Karaca, o dönem evli olduğu Tuğrul Odabaş'ın Mia ile olan karesini paylaşması üzerine Doğan'ın tehdit içeren videosuna maruz kalmıştı. 

Işın Karaca'dan eski eşi Sedat Doğan için flaş hareket!

Doğan, yaşanan olayın ardından bazı televizyon programlarına bağlanarak açıklama yapmış ve sonucunda da Karaca'nın avukatı Levent Karakoç, ünlü şarkıcının söz konusu ifadeler sebebiyle onur ve saygınlığının zedelendiği, ayrıca kızı Mia'nın da pedagojik olarak zarar gördüğü öne sürülerek mahkemeye başvurulmuş ve tedbir talebinde bulunmuştu. 

Işın Karaca'dan eski eşi Sedat Doğan için flaş hareket!

Sedat Doğan’ın çocuğunu hiçbir zaman umursamadığını dava dilekçesinde belirten avukat Karakoç, “Sedat Doğan, açıklamalarıyla evladı üzerinden pirim yapmakta, çocuğuna zarar vermektedir. Davalının her açıklaması yüzünden Işın Karaca sanatından ziyade polemiklerle gündeme gelmektedir. Uyuşturucu bağımlılığı, işlediği suçlar ve tüm bunlara rağmen çıkıp müvekkili zan altında bırakabilecek söylemlerde bulunan Sedat Doğan hakkında mahkemeden konuşmama kararı verilmesini istiyoruz. Müvekkilimiz, Sedat Doğan’ın kendisi ve küçük kızından uzak durmasından başka bir şey istememektedir” ifadelerini kullanmıştı.  

Adıyaman'da yardım dağıtan Mahsun Kırmızıgül'ü gözyaşlarına boğan mesaj! Adıyaman'da yardım dağıtan Mahsun Kırmızıgül'ü gözyaşlarına boğan mesaj!

Işın Karaca'dan eski eşi Sedat Doğan için flaş hareket!

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasına Işın Karaca’nın avukatı Levent Karakoç katıldı. Duruşmada söz alan Işın Karaca’nın avukatı Levent Karakoç, “Sedat Doğan’ın eylemlerinin saldırı niteliğinde olduğu sabittir. Davalının, müvekkil ve küçük kızının kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyabilecek paylaşım ve yorumlar yapmamasını ve konuşmamaya mahkum edilmesini istiyoruz” dedi. 

Işın Karaca'dan eski eşi Sedat Doğan için flaş hareket!

Kararını açıklayan mahkeme, Işın Karaca’nın davasını kabul etti. Sedat Doğan’ın hukuka aykırı eylemlerinin tespitine karar veren mahkeme, Işın Karaca ve çocuğunun kişilik haklarına saldırı taşıyabilecek benzer fiillerde bulunmamasına ve herhangi bir medya iletişim aracında konuşmamasına karar verdi. Duruşma çıkışı açıklama yapan Işın Karaca’nın avukatı Levent Karakoç, “Bu dava Işın Karaca ya da Sedat Doğan’ın karşılıklı davası değil. Bu dava tamamen küçük çocuğun geleceğinin korunmasıyla ilgili. Bu kararla birlikte Sedat Doğan’ın eski eşi Işın Karaca ve kızı hakkında haber ve yorumlarda bulunması tamamen yasaklanmıştır. Karara göre Sedat Doğan müvekkil ve kızı hakkında basında hiçbir şekilde iyi, kötü, olumlu ve olumsuz beyanda bulunamayacak, ismini dahi anamayacak” dedi.