Vehbi Koç'un kızı merhum Suna Kıraç ile iş insanı İnan Kıraç'ın çocukları olmayınca İpek Kıraç'ı evlatlık olarak almışlardı. Suna Kıraç'ın ölümünün ardından bıraktığı 4.5 milyar dolarlık miras İnan Kıraç ile İpek Kıraç'ın arasını açtı. Baba kız mahkemelik oldu. 

EN ZENGİN 10 TÜRK ARASINDA

Babası İnan Kıraç'la giriştiği miras kavgasıyla son günlerde gündemden düşmeyen İpek Kıraç, 2.9 milyar dolarlık kişisel servetiyle Türkiye'nin en zengin. 5. iş insanı oldu. İpek Kıraç aynı zamanda Türkiye'nin en genç zengin iş insanı da oldu. Kıraç, dünya genlinde ise en zengin 1037. kişi... 

Haklarında soruşturma başlatılan Özlem ve Tayyar Öz’ün rahat tavrı şaşırttı! Haklarında soruşturma başlatılan Özlem ve Tayyar Öz’ün rahat tavrı şaşırttı!

MİRAS KAVGASI MAHKEMEDE BİTTİ!

Koç Holding kurucusu Vehbi Koç'un kızı Suna Kıraç, 2020 yılında vefat ederken kızı İpek Kıraç'a yüklü bir miras bıraktı. Bunun üzerine Kıraça Holding'in patronuişadamı İnan Kıraç, eşi Suna Kıraç'ın vasiyetnamesiyle kızı İpek Kıraç'a intikal eden Temel Ticaret ve Yatırım AŞ'nin yüzde 20.13 hissesine tedbir konulmasını ve kızına kalan hisse senetlerinin yüzde 25'inin kendisine verilmesi için dava açtı. 

3-i299

İnan Kıraç'ın açtığı miras davasına karşı dava açan İpek Kıraç, babası İnan Kıraç'ın mal kaçırdığını ve halen kaçırmakta olduğunu ileri sürdü. İpek Kıraç, babası İnan Kıraç'ın, Suna Kıraç'a ait hesaptan yüz milyonlarca doları usulsüz bir şekilde aktardığını e halen aktarmaya devam ettiğini iddia etti. 

TÜM MALLARINA TEDBİR KOYDURDU!

İnan Kıraç'ın, Koç Holding hisselerinin bir kısmını 600 milyon TL'ye sattığını iddia eden İpek Kıraç, babasının mal varlıklarına tedbir konulmasını talep etti.
İstanbul Anadolu Aile Mahkemesi, İpek Kıraç'ın talebi üzerine, İnan Kıraç'a ait şirketin hisselerine ihtiyati tedbir konulmasına karar verdi.

2-pqGX

İNANÇ KIRAÇ'IN HAMLESİ İPLERİ KOPARDI!

Tüm bunların ardından İnan Kıraç, mallarına el koymaya çalıştığı gerekçesiyle kızı İpek Kıraç'ı evlatlıktan reddettiğini açıkladı. İnan Kıraç, kuracağı vakıf aracılığı ile tüm mal varlığını eğitime muhtaç çocuklara bağışlayacağını söyledi.