Hindistan'da Kovid-19 yüzünden yaşanan ölümler had safhaya ulaştı. Salgın krizi günden güne derinleşiyor.

Sağlık sisteminin felç olduğu ülkeden yürek yakan görüntüler gelmeye devam ediyor.

Ülkede ölen ya da hastalanan insanları taşıyacak ambulansların yetersiz kalması sonrası yakınları vefat edenlerin sevdiklerinin cansız bedenlerini kendi imkanları ile taşımak zorunda kaldı.

hindistan

İşte çaresiz insanlardan biri de kameralara böyle yansıdı.

Ölmüş bir annenin oğlunun cansız bedenini taşıdığı anlar dünya gündemine oturdu.

Annelerini kaybeden iki kardeşin kadının cesedini krematoryuma götürdüğü anlara ait olan görüntüler yürekleri yaktı.

İki kardeş annelerinin cansız bedenini motosiklette ortalarına almak zorunda kaldı.

hindistan

POLİS 'ÇOK KALABALIKSINIZ' DİYE DURDURDU 

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, iki kardeş bu şekilde 15 kilometre yol katetmek zorunda kaldı. Polis iki kardeşi motosikletin kalabalık olduğu gerekçesi ile durdurdu ancak durumun anlaşılması üzerine iki kardeş trafik cezası almadan yollarına devam etti.

Ülke basınına konuşan acılı kardeşlerden birisi 'Bunu kimsenin görmesini istemezdim. Bu motosiklete her bindiğimde bu anı hatırlayacağım' dedi. Ancak ülkedeki tek sıkıntı ambulansların yetersiz kalması değil.

Sürekli olarak dar sütyen giymek meme kanserine neden olur mu? Sürekli olarak dar sütyen giymek meme kanserine neden olur mu?

koronavirüs hindistan

Sağlık malzemelerinin de azaldığı Hindistan'da pek çok sağlık ekipmanı karaborsaya düşmüş durumda. Bu malzemelerin başında da oksijen tüpü geliyor. Normalde 6 bin rupi fiyata sahip olan oksijen tüpünün karaborsaya düştüğü ve 50 bin rupiden alıcı bulduğu da gelen haberler arasında.