Pera Palas'ta Gece Yarısı'ndaki performansını  "Hazal Kaya'nın oyunculuğundan nefretimin 5 sebebi" başlığıyla eleştiren Ahmet Hakan'a Hazal Kaya'dan, yanıt gecikmedi. 

Kaya'nın, Hakan tarafından sert eleştirilere maruz kalmasının ardından Pınar Altuğ başta olmak üzere birçok ünlü, söz konusu yazıya tepki gösterdi. 

Mert Fırat: Her gün 4 binden fazla depremzedemizin gıda ihtiyacını gideriyoruz Mert Fırat: Her gün 4 binden fazla depremzedemizin gıda ihtiyacını gideriyoruz

Pera Palas'ta Gece Yarısı dizisindeki rolüyle alkış toplayan güzel oyuncu, sosyal medya hesabından "Senin fikrinin ne önemi var vasat herif" notunu yayınladı. 

Hazal Kaya'dan Ahmet Hakan'a 'Nefret' cevabı!

Kaya, paylaşımının hemen ardından  rol aldığı dizinin konusunu açıklayarak, "Zamanda yolculuk yapıp 100 yıl öncesine giden bir kadın nasıl doğal olabilir? Böyle bir kurguyu canlandıran bir oyuncu nasıl hayatın olağan akışındaymış gibi gündelik oynayabilir? Bu 100 yıldaki kazanımlarla, kimsesiz tek başına ayakta durmuş özgür bir kadın geçmişte yabancılık çekmeden nasıl var olabilir? Portakalın yuvarlanışını izlediğimiz bir senaryosu yok Pera Palas'ın, organik değil fantastik bir kurgusu var. Ben de performansımı bu detayları dikkate alarak inşa ettim. Beğenmemiş olabilirsiniz, bazılarının eleştirinin adaletine dair terazisi kaymış da olabilir. Ama teraziniz kayarken bedenime, varlığıma nefret içerikli yorumlar yapamazsınız! Hele ayrıcalıklı konumlarını korumak için yeri gelince nasıl sustuklarını bildiklerimiz hiç yapamaz! Haddiniz değil!" dedi.