Yüz İnceltmek Mümkün Mü? Daha Zayıf Bir Yüz İçin Neler Yapılmalı?

Kilo vermenin en zor olduğu yüz bölgesini inceltmek mümkün... Evde uygulanan yöntemler ile yüz bölgenizi daha ince gösterebilirsiniz. Nasıl mı? İşte yöntemleri...

Yüz İnceltmek Mümkün Mü? Daha Zayıf Bir Yüz İçin Neler Yapılmalı?

Kilolu dönemlerde içine giren psikoloji ile birlikte kilo verme istek ve arzusu artış gösteriyor. Kilo vermek konusu hakkında yapılan araştırmalar gösteriyor ki arama motorlarında en çok aratılan kilo verme detayı aslında yüz bölgesinden zayıflamaktır. İnsanların belirli kesimi ne kadar zayıf olsa da tombul, yuvarlak yüze sahip oluyor. Bunun da yanı sıra kimi zaman ne kadar kilo verilirse verilsin yüzden zayıflama gerçekleşmiyor ve yine vücuda oranla oldukça geniş bir yüz oluşuyor. Bu nedenle de yüz bölgesinden kilo verme isteği, yöntemleri insanlar için oldukça önemli olan bir konu haline geliyor. İşte yüz bölgesinden kilo vermek hakkında detaylar ve yüz bölgesinden incelmeyi sağlayacak 5 yöntem…

YÜZDEN KİLO VERMEK MÜMKÜN MÜ?

Eğer yüzünüzün şişmanlığından, yanaklarınızın tombulluğundan şikayet ediyorsanız, sizin için derlediğim hareketleri düzenli olarak yapmalısınız. Bu hareketler sonucunda hem daha ince bir yüz yapısına hem de oldukça zayıflamış bir yüze sahip olacaksınız. Bunu vaat ederken eklemeliyim ki vücuttan kilo vermekten daha zor bir şey varsa o da tek bir bölgeden kilo vermeye çalışmaktır. Hep daha zor bir durumdur ancak imkansız değildir… Yüzden kilo vermenin ilk adımı genel olarak kilo vermektir; bunu başarmak için de tabi ki düzenli egzersiz ve dengeli beslenmektir.

EGZERSİZ AŞAMALARI

Bahsedeceğim bu egzersizler sonucu kanıtlanmış olarak yüz bölgesinden yağ azaltmaktadır. Ayrıca yalnızca yağ yakmayacak bir de üzerine yüz kaslarınızda güçlenmeler olurken cildinize de esneklik kazandıracaksınız. BU egzersizlere başlamadan önce yüz kaslarınızı ısıtmanız gerekmektedir. Bunun için de uzun süreli olarak sesli harfleri söylemeye başlayabilirsiniz, çünkü bu ağız çevresinde genişlemeler ile yüz kaslarında hareket sağlamaktadır. Bu alıştırmayı, yüzünüzü tamamen sıcak hissedene kadar yapmalısınız. Bu hareketler sonrasında oturup kafanızı arkanıza eğin ve tavana alt dudağınızı uzatmaya başlayın. Sanki değmeye çalışıyormuşsunuz gibi davranmalısınız. Alt dudağınızı uzatıp beş on saniye kadar o şekilde bekleyin ve kısa bir mola vererek aynı hareketi 2-3 defa tekrar edin. Gerekli ısınma hareketleri yapıldı şimdi egzersize geçebiliriz.

DOĞRU NEFES ALMAK ÖNEMLİ

Öncelikle üç defa doğru nefes alın; doğru nefes dediğim de burundan alıp karnın şişirilip ağızdan verirken de karnı indirmektir. Buna diyafram nefesi denilmektedir. Derin nefesler sonrasında yanaklarınızı tamamen hava ile doldurarak kafanızı yukarı kaldırın. Bu hareketi yaparken gözleriniz yerinden fırlayacak gibi geliyor ama korkmayın bu olması gereken bir şeydir. Yanaklarınızı oldukça çok zorlayın ve on saniye kadar bekleyin. Nefes bırakıp yeniden aynı hareketi yapın. Bu hareketi 3 defa 30 saniye olacak şekilde yapmalısınız.

NEFES ALMAYA DEVAM

Üç defa doğru nefes alın yine ve kendinizi hazır hissettiğiniz zaman yanaklarınızı bu sefer tam tersi içeri çekin. Dudaklarınızı büzüştürün ve japon balığı benzerliği oluşturun. Bu hareketi de üç set halinde 30’ar saniye yapın.

GÜLÜMSEME POZİSYONU

Bu aşamada gülümseme pozisyonu yapacağız. Eğer gamzeniz varsa çekebildiğiniz kadar içeri çekin, yoksa da gülümseyebildiğiniz kadar yayvan gülümseyin. Ardından parmaklarınızla elmacık kemiklerinizi tutun ve dudaklarınızı çekiştirin; bu şekilde gerebildiğiniz kadar germelisiniz. Bu hareket sırasında bütün dişleriniz görünmelidir. On saniye kadar bekleyin ve dinlenin. Bu hareketi de üç set halinde otuzar saniye yapın. Bu egzersizde amaç elmacık kemik bölgesidir. Bolca gülümsemeni elmacık kemiklerin gerilmesi için gereken bir şeydir zaten, gülümserken de aynı şekilde elmacık kemikleri yukarı gerdirmek oldukça önemli.

SON ADIM...

Son hareket olarak emme hareketi yapacağız. Parmağınızı, meyveyi, sebzeyi ya da her ne istiyorsanız on dakika kadar emmeniz gerekmektedir. Emme hareketi ile çalışan kaslar, yüz inceliği üzerinde oldukça etkili olan kaslardır.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 16:55

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE