Tüm Cilt Tiplerine Uygun Evde Yapılabilecek 3 Maske

Evde kendi kendinize maske yapabilirsiniz. Bu üç maske tarifi ile evde ucuz yollardan, tüm ciltlere uyacak şekilde maskeler hazırlayabilirsiniz.

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Evde Yapılabilecek 3 Maske

  Yüz bakımı, cildin parlak kalmasını sağlayan önemli bir etkendir. Mağazadan satın alınan maskeler ve cilt bakım ürünleri ile belki etki alabilirsiniz ama içeriğinde neler olduğunu bilmiyoruz ve bilsek de pahalı olma olasılıkları yüksektir. Bu nedenle de sizler için evinizde yapabileceğiniz, onlarca para vermeyeceğiniz, tamamen doğal malzemeler ile hazırlanabilen maske tarifi hazırladım. Ayrıca bu maskeler, şu cilt tipine uygun bu cilt tipine uygun uyarısını içermiyor! Bütün ciltler için uygulanabilir…

Yeşil Çay Maskesi: Yatıştırıcı

   Yeşil çayı az su ile demleyerek hazırlamaya başlayabilirsiniz. Az su ile diyoruz çünkü bu sayede daha fazla konsantre olacak, yeşil çay özünü daha çok kullanabileceksiniz. Sonrasında da eşit ölçülerle çayı, balı ve limonu sıkılmış olarak karıştırın. Karışımı dinlendirmenize gerek yoktur, direkt etki edebilecek seviyeye gelecektir. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 20-30 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın. Kendinizi süper, tazelenmiş hissedeceksiniz!

Aloe Vera İçerikli Maske: Nemlendirici

   Kötü bir güneş altında kaldıysanız ve cildinizde hoş olmayan yanıklar varsa aloe veranın iyileştirici etkilerini çok güzel hissedeceksiniz. O zaman aslında bitkinin nektarının ne kadar harika etkileri olduğuna şahit olabilirsiniz. Bu maske içerisinde bal ev aloe vera kullanılacak, uygulayacak olduğunuz maske cildinizde çok yüksek nemlendirici etki yaratacaktır. 1 yemek kaşığı kadar aloe verayı 1 yemek kaşığı balla karıştırın. İyice karışıp homojen olduğundan emin olduktan sonra maskeyi yüzünüze sürün ve 20-30 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Papaya Maskesi: Aydınlatıcı

  Bir dilim olgunlaşmış papayayı kesin ve tohumuyla posasını çıkarın. Daha sonra papaya kabuğunu, içini temizlenmiş olan kısmını yüzünüze sürün. Özellikle ağır ve göz çevresindeki çizgilere, kaz ayaklarınıza, inceltici şakaklara, boynunuza ve elinize odaklı olarak sürmelisiniz. Daha sonra 15-20 dakika kadar kurumasını bekleyerek ılık suyla yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada iki defa yapmanız aydın, parlak ve taze bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Papayada bulunan enzimler pullar halinde dökülür, güneş hasarları onarılır, yaşlılık lekeleri azalır, cilt yumuşar. Cildiniz daha parlak bir görünüme sahip olacaktır ve daha gen görünüm kazanacaksınız.

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE