Protez tırnak nasıl çıkarılır? Kimler protez tırnak yaptırabilir?

Protez tırnak uygulaması nedir nasıl yapılır? Son dönemdeki protez tırnaklardaki yeni trendler nelerdir? Protez tırnak nasıl çıkarılır?

Protez tırnak nasıl çıkarılır? Kimler protez tırnak yaptırabilir?

Protez tırnak kendi tırnağının üzerine uygulanan uzun hazır tırnaklarıdır. Protez tırnak,asıl tırnağın üzerine bazı koruyucu maddeler kullanıldıktan sonra uygulanır.protez tirnak kadınlar için çok kullanışlı olup tırnak uzatamayan kadınların rahatlık ile bakımlı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmasını sağlar.

KİMLER PROTEZ TIRNAK YAPTIRABİLİR?

  • Özellik ile tırnak yeme problemi olanlar.
  • Kırılgan tırnaklara sahip olanlar.
  • Tırnak uzatmaya zaman ayıramayan çalışan kadınlar.

jel

PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

  1. Protez tırnak; her el ve tırnak cinsine uygulanabilir.
  2. Protez tırnak yaptıracak kişilere öncelikle tırnaklarının yapısında bir takma tırnak yerleştirilir. Fakat bu tırnak bütün yüzeye yapıştırılmaz. Uç kısmını kaplayacak şekilde uca doğru yapıştırılır.
  3. Tırnak yapıştırıldıktan sonra; takılan tırnağın, kendi tırnağınızın seviyesinde törpülenmesi gerekir. Arada yükseklik farkı olmamalıdır. Yüzeyin eşit hale gelmesi gerekir.
  4. Tırnak yüzeyi törpü ile eşitlendikten sonra akrilik kullanılır. Akrilik ve jel olmak üzere 2 çeşit uygulama vardır. Fakat en çok kullanılan akrilik işlemdir.
  5. Tırnak yüzeyine akrilik uygulamasından sonra; pürüzlü bir hale gelir. Bu yüzden tırnak yüzeyine tekrar törpü işlemi yapılmalıdır. Törpü yapılarak parlatılması sağlanır.
  6. Tırnaklarınız canlandırıldıktan sonra; oje sürüp günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Bu işlem 1,5 saat sürebilir.
  7. Protez tırnak uygulandıktan sonra; 1 ay süre içerisinde yenilenmesi gerekir. Yenilenme yapılmasının nedeni; dipten kendi tırnaklarınızın uzamasıdır. Bu yüzden tekrar dolgu maddeleri yapılarak yenilenmelidir.

rın

PROTEZ TIRNAK NASIL ÇIKARTILIR?

Protez tırnaklalarından bir süre sonra sıkılan bayanlar olabilir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda; yaptırdığınız yere giderek yardım alabilirsiniz. Uygulama yaptıkları malzemelerin benzerleriyle rahat bir şekilde, takma tırnakların yerinden çıkmasını sağlayabilirler.

Takma tırnak çıkarıldıktan sonra; tırnak yüzeyinde olan incelme kalıcı değildir. İncelen tırnak yüzeyi bir müddet sonra kendine gelecektir. Evde protez tırnak çözmek ve çıkarmak çok zordur. Bu işlem için üretilen özel sıvılar vardır. Kendiniz bu tırnakları çıkarmaya kalkarsanız; kalıcı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Tırnakların soyulmaması için bu müdahaleyi kendiniz yapmamalısınız.

PROTEZ TIRNAK ÇEŞITLERI

Jel tırnak: Bu yöntemde tırnağa jelimsi bir sıvı uygulanıyor. En çok tercih edilen ve en dayanıklı yöntemlerden biridir.

Bu jel sıvı üç kademe de uygulanıyor. İlk olarak sürülen jel sıvı tırnağı sabitlemek için kullanılıyor. İkinci olarak daha kıvamlı bir jel sürülüyor. Bu jel ile tırnağa şekil veriliyor. Son olarak sürülen jel ile tırnağa son bir rötuş yapılıyor. Bu son jel ile tırnak daha ışıl ışıl görünüyor.

Akrilik tırnak: Özel bir toz ve sıvı ile yapılan protez tırnak uygulamasıdır. Bu uygulama çok doğal görünmemektedir. Tırnak ucuna plastik tırnak  yerleştirilip özel karışım ile tırnağın kalan kısmının doldurulması ile yapılır.

Ece Aydın


İletişim Hesapları
YORUM EKLE