Koltuk Altı Beyazlatmak İçin Kolay Yöntemler

Yaz aylarının estetik sorunu olan koltuk altı lekelerinden evde uygulanacak olan yöntemlele kurtulmanız mümkün mü? Evde koltuk altı lekelerinizi gidermek için yöntemler...

Koltuk Altı Beyazlatmak İçin Kolay Yöntemler

   Yaz ayları geldi ve artık mayolar, bikiniler, kolsuz elbiseler, askılı t-shirtler her biri gardıroplarda ön plana çıkmaya başladı. Abu kıyafetlere sıcakla birlikte geri dönüldüğünde koltuk altları oldukça ön planda olmaya başlıyor. Her ne kadar temiz tutulmaya çalışılsa da yanlış uygulamalar yapmak, ter lekeleri ile ilgilenmemek derken karanlık lekeler bir türlü koltuk altlarını ve bakanları rahat bırakmıyor. Bu durumla baş edebilmek için birçok yöntem var, bunlara başvuruyoruz çünkü lekeler oldukça can sıkıcı bir durumda oluyorlar. İşte koltuk altı lekelerini beyazlatmak için kullanılabilecek yöntemler..

   Terleme, vücut kokuları, lekeler, ustura ve jilet izleri, şişlikler gibi sorunlar sebebiyle koltuk altınızı kolaylıkla sergileyemez ve özgüven eksikliği yaşarsınız. Aşağıdaki adımlara başvurarak kendinizi yaz sezonuna oldukça estetik hazırlayabilirsiniz.

Limon ile Özgürce Hafifleyin

    Karanlık koltuk altı görüntüsü, genetik olabildiği gibi sık tıraş sebebiyle ya da başka nedenlerle tahriş olmaktan ortaya çıkabilmektedir. Bu aşamada en iyi yöntem limon kullanımı olacaktır. Limon hem muhteşem bir aydınlatıcı hem de oldukça ucuz bir madde. Hidrojen peroksit ile karbonatın karışımından ortaya çıkan madde, ölü derilerin giderilmesi ve bu lekelerin giderilmesi için birebir çözümdür. Bir çay kaşığı kadar hidrojen peroksit ve yarım limonun suyuna yarım su bardağı kadar karbonat ekleyerek bu karışımı elde edebilirsiniz. Ortaya macun kıvamında bir karışım çıkacak ve bu macunu koltuk altlarınıza hafif ovarak, hafif bir masaj ile uygulayın, uygulama sonrasında iki üç dakika kadar koltuk altınızı açık bırakın ve sonrasında durulayın. Farkı hemen göreceksiniz.

Scrub veya Peeling

   Kuru ciltlerin yenilenmesi, canlanması için en etkili yöntemlerden bir diğeri de düzenli peeling yaptırmaktır. Koltuk altına yapılacak olan peeling ile hem karartıları gidereceksiniz hem de lenf dolaşımının hızlanmasını sağlayacaksınız. Bu da vücut için faydalı olan bir şeydir. Koltuk altında lenf bezleri, lenf düğümleri olduğu için o noktaya uygulamaların farkını hemen göreceksiniz. Koltuk altına haftada iki defa peeling yaparak hafif masaj ile mükemmel sonucu hep koruyabilirsiniz.

Batıklara Elveda

    Koltuk altında kıllar için kullanılan ustura, jilet gibi malzemeler sebebiyle hem şişlikler hem de batıklar çok sık meydana geliyorsa, bunlara karşı size en iyi yardımcı salisilik asit sunacaktır. Sadece ölü deriyi temizlemekle kalmayan salisilik asit, ayrıca sıkışan, deri altında kalan, sert ve sağlam köklü olan kılların da rahatlamasını ve kolaylıkla alınabilmesini sağlamaktadır. Böylelikle de cildi sakinleştirir, tahrişin azalmasını, tahrişin getirilerini gidermeye yarar. Gün içinde maksimum %1 salisilik asit içeren losyonlar kullanabilir ve bu etkileri kısa süre içerisinde görebilirsiniz.

   Tüm bunlara ek olarak koltuk altına kullanılacak olan bitkiler de doğal yollardan koltuk altı kararmalarına elveda demenize yardımcı olacaktır. Örneğin patates, içerisinde bulunan maddeler sayesinde koltuk altı beyazlatma yolunda en çok etki edenlerdendir. Limona karşı hassas cildi olanlar genel olarak patates tercih ederler ve aynı karşılığı alırlar. Buna ek olarak salatalık, cildi çok iyi besleyen ve kendi ten renginizi korumanızı sağlayan bir sebzedir. Salatalığı haftalık bir kere kullanımınız, koltuk altına bırakmanız ve bir süre beklemeniz koltuk altı lekelerinden kurtulmanız için etkili yollardandır. Bunların yanı sıra elma sirkesi, süt, karbonat ve domates suyu da en çok bilinen ve etkisi kanıtlanmış olan koltuk altı leke gidericisidir. Ayrıca koltuk altı lekesi giderdikleri gibi cildin yenilenmesini, tazelenmesini ve canlanmasını da sağlarlar. İçeriklerinde bulunan maddeler bitkisel olduğu için hem doğal hem de sağlıklı etkiler bırakmaktadır.

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE