Kadınlar İçin Bulunmaz Tüyolar! İşte Kusursuz Bir Makyajın Sırları

Evde uygulayacağız basit ve pratik makyaj yöntemleriyle kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu kapsamda cildiniz için kullanabileceğiniz malzemeler; BB krem ya da fondöten, kapatıcı, allık, maskara, far paleti, eyeliner, ruj, dudak kalemi şeklindedir. İşte kusursuz bir makyajın sırları...

Kadınlar İçin Bulunmaz Tüyolar! İşte Kusursuz Bir Makyajın Sırları

Eğer bu malzemeleri yanınıza aldıysanız şimdi sıra geldi cildinizi makyaja hazırlamaya. Bunun için ise temizleyici bir jel ile cilt yağ ve kirden arındırılır. Daha sonra ise az yağ içeren nemlendirici ile nemlendirilir. Bu sayede yapacağız makyaj cildinize eşit bir şekilde yayılır ve pürüzsüz bir cilt elde edebilir, kusursuz bir makyaj yapabilirsiniz.

FONDÖTEN

Fondöten cildin kusursuz görünmesini sağlayan makyaj malzemesindir. Fakat bu malzemeyi seçerken, cilt yapınız ile alt tonlarını göz önünde bulundurmalısınız. Makyaja yeni başlayanlar profesyonel bir makyözden yardım alabilirler.

BB kremler daha doğal görünür ve cildinizi daha fazla hafifletir. Kremi parmak uçlarınızla iyice yayabilir ve pürüzsüz bir tene sahip olabilirsiniz.

KAPATICI

Koyu halkalar yüzü hem yorgun hem de cansız gösterir. Bu nedenle kapatıcı kullanımı bir makyajın olmazsa olmazıdır. Göz çevrenize kapatıcı uygulayarak daha aydınlık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

GÖZ MAKYAJI

Kapatıcı sonrası göz etrafına eyerliner çekerek güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca far paletlerinizden istediğiniz farı göz kapağınıza harmanlayarak sürebilirsiniz. Daha sonra da maskara uygulayabilir ve göz makyajını tamamlayabilirsiniz.

ALLIK- GÖLGE

Elmacık kemiklerinize cilt yapınıza uygun şeftali ya da pembe tonları içeren bir allık sürebilirsiniz. Ayrıca kontur tekniği ile elmacık kemiklerinizi şekillendirebilirsiniz. Cildinizden iki ya da üç ton koyu kremi alnınız genişse alnınıza sürün. Daha sonra da burnunuzun yanlarına sürerek burnunuzu ince gösterin. Elmacık kemiklerinizin altına sürerek daha ince bir yüze ve kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

RUJ

Dudak renginizin tonlarında nüde bir rujla doğal bir görünüme kavuşabilirsiniz. Aynı renklerde dudak kalemi ile dudak çevrenizi çerçeveleyin ve rujunuzu sürün.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 14:21

Yasin Arslan

En doğru, en sıcak ve en düzeyli magazin haberlerini yakından takip edip, siz değerli okuyucularımıza aktarıyorum. Haberlerimi yazarken evrensel etik kurallarını daima gözetip, magazine konu olan kişilerin şahsi hayatına zarar verecek içerikleri süzgecimden geçirmeye özen gösteriyorum. Özel içeriklere imza atan MagazinBurada.net ekibinin bir parçası olmaktan zevk alıyorum. Sevgiyle kalın…

YORUM EKLE