İlk Buluşmada Giyilmemesi Gereken 10 Kıyafet

İlk buluşmanız uzun soluklu bir ilişkiye dönüşürse partneriniz sizi hep sizi ilk gördüğü kıyafetle hatırlayacaktır. Dolayısıyla en şekilde iyi hatırlanmak istersiniz.

İlk Buluşmada  Giyilmemesi Gereken 10 Kıyafet

1) Aşırı Dekolte Giymeyin

Kadınların dekolte kıyafet giymeyi sevdiği doğrudur. Ancak ilk izlenim için aşırı dekolte gözün dekolteye takılıp kalmasına tüm odağın dekoltede olmasına neden olabilir. Abartı olmayacak şekilde dekolte her zaman kadını daha asil ve daha ölçülü göstermiştir.

2) Renk Kombini Konusuna Dikkat

Bahar ayına girdiğimiz şu günlerde cıvıl cıvıl renklere bürünmek isteyebiliriz.

İlk buluşmalarda ne kadar sade olunursa, bir o kadar zarif görünülür. Çünkü ilk görüşmede her zaman kıyafetinizle karşılanır ve fikrinizle uğurlanırsınız. Bunu hiçbir zaman unutmayın. 

3)Kırışık Kıyafet Giymeyin

İlk izlenim sizin karşı tarafa saygınız olmadığını bu buluşma içinde çok özenli olmanın gerekli olmadığını karşı tarafa göstermektir.
Kırışık bir kıyafetin ne kadar iyi bir marka olduğu bile sizi kurtarmak için yetersiz kalacaktır.

4) Topuk Boyuna Dikkat

Kadınların topuklu ayakkabı giymeye bayıldığı bir gerçek.Ama ilk buluşmada rahat edebilmek adına daha küçük topuk tercih edilebilir. Eğer karşı tarafın boyu hakkında kesin bilginiz yok ise karşı tarafı da kötü hissettirmemek adına uzak durmak en iyi çözüm olacaktır.

5) Aksesuar ve Takı Seçimi

Kıyafet renk seçiminde olduğu gibi aksesuar seçiminde de olabildiğince sade seçimlerde bulunmak gerekir. Sade bir kıyafet için boynunuza küçük bir fular ya da kolye iyi bir seçim olacaktır. Öte yandan saçınızı topladıysanız küpe tercih edebilirsiniz. Düz renk bir kıyafeti de bir kemer yardımı ile tamamlayabilirsiniz.

6)Klasik Kıyafet Giymemeye Özen Gösterin

Biraz daha modern, ortama uyugun, sade ve şık kıyafetler giymelisiniz. Sonuçta iş toplantısına veya iş yemeğine gitmiyorsunuz. İş çıkışı buluşacak olsanız bile o gün keskin, klasik parçalar giymek yerine daha şık ve rahat kıyafetler tercih edebilirsiniz. 

7)Mekana Uygun Seçimler Yapın

Eminim şık olmak için en güzel parçalarınızı kullanmak isteyeceksiniz. Ama ya gideğiniz yere uygun değilse? Şık bir davete mi çağrıldınız, sade bir yemek mi, bir kafede oturup bir şeyler mi içilecek bir mekana gitmeniz  konusu göz önünde bulundurulrak seçim yapılmalı.

8)Saç ve Makyaja Dikkat

Tabiki öncelikle kişisel temizliğimize dikkat etmemiz gerekiyor. Temiz görüntümüzü temiz saç ve makyaj ile kombinlememiz gerekir.
Kuaförden yeni çıkmış makyaj ve aşırı yapılı saçlardan uzak durmamız gerekir.Daha doğal ve daha sade bir makyaj sizi daha zarif ve daha güzel gösterecektir. Unutmayın ki erkekler doğal kızları daha çok sever.

9)Parfüm Kullanımında Aşırıya Kaçmayalım

Parfümü üstümüze boca ettiğimizde daha iyi koktupumuzu düşünürüz aksine boğucu olabilriz.
Parfümünüzü doğru noktalara sıktığınız zaman zaten parfümü kafınızdan aşağıya boca etmenize gerek kalmıyor. Bunun için, kulak arkası, bilek ve dirsek içleri, mini etek giyiliyorsa, diz arkası parfümü sıkmanız gereken noktalardır.

10)Vücuda Uygun Giyinmek

Aşırı dar ya da bol kıyaftlerden uzak durun .Boyunuza ve vucüt tipinize en uygun kombinleri seçin. Örneğin kısa boylu iseniz ve 2 parça kıyafet tercih edecekseniz yakın tonlarda kıyafet seçmeye dikkat edin.
Tüm vücudunuzu  sıkan ve sizi rahatsız eden , yukarıya toplanan kıyafetlerden uzak durun. Rahat ama şık kıyafetler sizi daha güzel gösterektir.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 08:27

Pervin Ersoy

Kadın, cinsellik ve sağlık konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgileri sizlerle haftalık olarak paylaşmaya çalışıyorum tüm sorularını yorum olarak sorabilir ve en kısa zamanda cevap alabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER