Gıdıdan Kurtulabilmek İçin: Gökyüzü Öpme Egzersizleri

Kilolu ya da zayıf fark etmeden her insanda birçok nedenle oluşan gıdıdan kurtulmak için geliştirilen "gökyüzü öpme egzersizleri" hakkında detaylı bilgiler...

Gıdıdan Kurtulabilmek İçin: Gökyüzü Öpme Egzersizleri

    Aynaya baktığınız zaman gözünüze çarpan ve sizi rahatsız eden ilk detay çene altınızdaki boğum mu oluyor. O zaman ya kilo aldınız ya da artık gıdınız sarkmaya başladı. Ayrıca şu unutulmamalı ki kilo ve gıdı çok ayrı şeyler. Yani kilonuz olmadan da gıdınız olabilir, bu oldukça farklı durumlarla ortaya çıkıyor. Bu sorundan kurtulmak kolay… Ama ameliyat, estetik, dolgu falan değil bahsettiğim; evde kendi kendinize gıdınızdan kurtulabilirsiniz. Ameliyatsız gıdı gidermek için bunu evde düzenli yapmanız yeterli olacaktır; egzersizden bahsetmeden önce gıdı oluşumundan biraz bahsedelim.

Gıdı Oluşumuna Neden Olanlar Ne?

    Gıdı oluşumunda birçok faktör var ki bazıları en çok karşılaşılan durumlardır aslında. İşte gıdı oluşumuna neden olan faktörler.

Yaşlanma: Yaş ile birlikte vücutta proteinler azalır ve cildin elastikliği de otomatik olarak gider. Sarkma gibi durumlar ortaya çıkar.

Beslenme Dengesizliği ve Kilo Durumu: Kilo ile gıdının farklı şeyler olduğunu, birbirinden bağımsız olduklarını söyledim. Ancak tabi ki gıdı oluşumunda etkileri görülebiliyor. Kötü ve düzensiz beslenmek, yüksek karbonhidrat içerikli beslenmek, işlenmiş ve katkı maddeli gıdaların tüketilmesi, sağlıksız beslenmek gibi durumlar cildin yapısını oldukça olumsuz etkiler.

Genetik Faktörler: Ailenizde insanların gıdıları varsa sizde oluşma ihtimali de oldukça yüksektir.

Postür: Postür bozukluğunu çok sık duyuyoruz aslında gün içinde. Kötü duruş, çene kemiğinin yere paralel olarak değil de öne eğik durması, zamanla gıdı oluşumunu tetikler ve gıdı oluşumuna neden olur.

Egzersiz Yapmak: Egzersiz yapmak vücudun tüm bölümleri için oldukça önemli ve etkili şeylerdir. Bazı egzersizler de gıdı, boyun ve yüz kaslarını aktivite eder ve gıdı oluşumunun hem önüne geçebilir hem de oluşumu azaltabilirsiniz.

İşte Kesin Çözüm: Gökyüzü Öpme Egzersizi

    Gökyüzü öpme egzersizleri ile gıdı oluşumunun önüne geçebilir veya oluşan gıdıyı zamanla azaltabilirsiniz. Egzersize başlamadan önce ısınma hareketleri yapmanız gerekmektedir. Her egzersiz öncesi olduğu gibi gökyüzü öpme egzersizi öncesi de ısınma yapmak oldukça önemlidir. Önce başınızı öne eğin ve çeneyi serbest bırakın. Ardından başınızı önce saat yönünde sonra saat yönünün tersinde beşer kez atın ve yavaş yavaş çevirin. Sonra başınızı olabildiğince geri atın ve çenenizi hafifçe öne doğru iterek gökyüzünü öpüyormuş gibi yapın. 20 saniye kadar bekleyip egzersizi tekrarlayın. Ay sonunda sonucu rahatlıkla göreceksiniz.

Ozan Köse

Hislerin ve duyguların asla yanıltmadığı bu dünyada, yazarak ve okuyarak hayatta güçlü kalacağız. Çünkü yazmak hislerin boşaltımı, okumak ise hislerin doğrulanmasını sağlar. magazinburada.net ekibi olarak okudukça yazacak, yazdıkça okumanızı sağlayacağız. Her zaman en güncel ve doğru haberlerle kalın...


İletişim Hesapları
YORUM EKLE