Ellerinizin güzel bir görünüme sahip olması elinizde

Şüphesiz ki karşımızdakinin en çabuk dikkatini çeken şey ellerimizdir. Hayatta her şeyi ellerimizle yapıyorken onlara iyi bakmalıyız, öyle değil mi?

Ellerinizin güzel bir görünüme sahip olması elinizde

İnsanlar, ellerini kendilerini ifade ederken bile kullanırlar. Bu yüzden çok fazla dikkat çekerler. Bu sebeple el bakımı çok önemlidir. Bildiğiniz gibi en çabuk kirlenen ama aynı hızla temizlenen ellerimiz sıcak ve soğuk suyla bir araya geldiğinde bazen istemediğimiz sorunlar oluşabiliyor.

Eller dış çevreden çabuk etkilenir: soğuk hava, temizlik maddeleri ve su, özellikle de bu günlerde kolonyayı da bol miktarda kullandığımızı düşünürsek yapmamız gereken bir kaç şey var...

Öncelikle sıkça yıkadığımız ellerimizi ne soğuk ne de sıcak suya maruz bırakalım. Öyle ki birisi çatlatıyor diğeri ise kurutuyor. Ilık su her zaman tercihimiz olsun. Ellerinizi yıkadıktan sonra sabunu iyice akıttığınızdan emin olun.

Her yıkamadan sonra ellerimizi mutlaka kremleyelim demiyorum ama günde 2 defa, sabah uyandığımızda ve akşam yatmadan önce yeterli olacaktır. Tercihinize göre içeriği su bazlı, yağlı ya da aloe veralı nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Benim her zaman tercihim Vaseline'nin yoğun nemlendiricisi. Sizi rahatsız edecek bir dokusu yok, yağlı hissi de bırakmıyor ve uzun süre bakım yapıyor.

Çok yıpranmış ellerde ise hindistan cevizi yağı da kullanılabilir ama hindistan cevizi içeren karışık kremlerden değil, sadece kendisi olmalı. İnanılmaz bir yağ etkisi bırakıyor ama muhteşem nemlendiriyor bir de üstüne manikür eldiveni takarsanız, elleriniz belli bir süre sonra pamuk gibi olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 02:09

Gülseren Bozkuş


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER