Dudak Üstü Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Her kadın pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Bunların başında şüphesiz yüzümüz geliyor. Yüzümüzdeki tüylerden kurtulmak aslında o kadar zor değil. Peki dudak üstü tüyleri nasıl alınır?

Dudak Üstü Tüylerden Kurtulmanın Yolları

Pürüzsüz bir cilt her kadının hayali. Özellikle yüzümüzde yer alan istenmeyen tüyler sıkıntı olabiliyor. Kolay bir dokunuşla tertemiz bir görünüme kavuşmak çok kolay.

Yüzümüzde tüy probleminin en çok yaşandığı yer ise dudak üstü. Peki dudak üstü tüyler nasıl yok edilir? MagazinBurada.net olarak bu tüylerden kurtulmanın yollarını derledik…

CİLT TİPİNE GÖRE DİKKAT EDİLMELİ…

Dudak üstü tüy alma konusunda herkes farklı yöntemler izliyor. Bunlar cilt tipine, sonuç ve kalıcılığa göre değişiklik göstermekte.

İPLE DUDAK ÜSTÜ TÜYLERİ ALMAK

Dudak üstü (bıyık) tüylerini alma konusu biraz pratik ve uzmanlık gerektiriyor. Ancak alışınca aslında o kadar da zor olmadığını göreceksiniz.

İple tüyleri alma yöntemi hem kökten almayı sağlayacak hem de uzun süre bu dertle uğraşmaktan kurtaracaktır. Bu işlemden sonra tahrişleri önlemek için cildinizi nemlendirmeyi unutmamakta yarar var.

AĞDA İLE DUDAK ÜSTÜ TÜYLERİ ALMAK

Ağda işlemi, tüyleri kökünden aldığı için 1 aya kadar pürüzsün bir görümün sağlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken ise yüzünüzün ağdaya ne kadar uygun olduğu. Çünkü ağda ciltte tahrişlere neden olabilir. Eğer hassas bir cildinizin olduğunu düşünüyorsanız bu işlemden kaçınmak iyi olacaktır.

YÜZ USTURASI İLE DUDAK ÜSTÜ TÜYLERİ ALMAK

Yüz usturası özellikle son günlerde yaygın hale geldi. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise hata yapmamaya çalışmak olacaktır. Çünkü yüz için özel olarak yapılan ustura işleminde en küçük hata yüzde kalıcı izlere neden olabilir.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 20:13

Pervin Ersoy

Kadın, cinsellik ve sağlık konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgileri sizlerle haftalık olarak paylaşmaya çalışıyorum tüm sorularını yorum olarak sorabilir ve en kısa zamanda cevap alabilirsiniz.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER