Doğru takı seçimi nasıl yapılır?

Takı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Doğru takı nasıl seçilir? Hangi takı hangi tarz kıyafetlerle gider? İşte detaylar...

Doğru takı seçimi nasıl yapılır?

Aksesuarlar stilimize harika dokunuş yapan ufak detaylardır ve bu detaylar içinde takıların ayrı bir önemi vardır. Neyi nerede ve nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz oldukça önemli bir ayrıntı...

Sade bir stili çarpıcı hale getirmek için kullanırız aksesuarları. Bazen ön plana ayakkabılar, bazen çanta, bazen tokalar ya da saç aksesuarları ön plana çıkarken bazen de takılarımız ön plana çıkarak bütün havamızı bir anda değiştirebilir.

takı seçerken

Küpe seçimi gün boyu rahatlıkla taşıyabileceğimiz ağırlıkta ve formda olmalı Saç renginiz ve saç modelinize en uygun modeli seçmelisiniz. Kısa saçlı bayanlarda neredeyse her küpe öne çıkabilir, uzun saçlarda ise küpenizi biraz daha dikkatli ve özenli seçmelisiniz.  Ayrıca küpe seçiminde de boynunuzun yapısına göre doğru tercihi yapmak çok önemlidir.

Kolye seçiminde kıyafetinizin yaka şekli ve rengi, yüz yapınız,vücut yapınız en belirleyici unsurlardır. İş kıyafetlerinizde sade ve düz takılar kullanabilirsiniz. Örneğin; inci küpeler, zarif kolyeler iş kıyafetleriniz için uygun olacaktır ve ciddi işlerde çalışan bayanlar için ise klasik, ince hatlı, düz ve yalın takılar daha doğru tercihler olacaktır.

aksusuar

Resmi olmayan, rahat bir iş ortamınız varsa tasarım takılarla yine gösterişli, şık aynı zamanda rahat bir görüntü de sergileyebilirsiniz. Bohem ve salaş bir tarza sahipseniz uzun, sallantılı kolyeler ve küpeler, kalın bileklikleri canlı ve renkli tercih edebilirsiniz. Tabi bu tarzı daha çok yazın ve daha gündelik bir tarzda kullanmanız doğru olacaktır.

Koyu renk kıyafetler giydiyseniz  canlı renklerde takılar, açık renk kıyafetler giydiyseniz de hem kontras yakalayabilir hem de ton sür ton bir tarz deneyebilirsiniz.

YORUM EKLE