Ciltteki Koyu Lekelerle Baş Edebilmek İçin %100 Etkili Maske Tarifi

Birçok nedenle cildimizde lekeler oluşabilmektedir. Bu lekelere nasıl son verebiliriz peki? Ciltteki lekeleri tamamen giderecek olan tarif haberin devamında...

Ciltteki Koyu Lekelerle Baş Edebilmek İçin %100 Etkili Maske Tarifi

   Sıcak havalar, rüzgar, kirli hava, dar kıyafetler, güneş, terleme derken daha birçok farklı faktör sebebiyle cildimizde koyuluklar oluşabilmektedir. Bu koyuluklar özgüven eksikliği başta olmak üzere estetik görüntü kaygısı oluşturacaktır. Bu nedenle de cilt koyuluklarına çözüm geliştirilmek istenmiş ve deneyenlerin her birinden olumlu dönüşler alınan maske geliştirmişler. Ayrıca kullanılan malzemeler basit, yapımı ise oldukça kolay bir maskedir.

Malzemeler

   Ciltteki koyu lekeler için geliştirilen maske için gerekli olan malzemeler hemen hemen her evde bulunan malzemelerdir aslında:

-1 adet tam limon

-1 dolu yemek kaşığı toz şeker

-1 dolu yemek kaşığı bal(organik olması önemli)

Hazırlanışı

   Malzemeleri gördünüz oldukça basit malzemeler. Gördüğünüzde bu mu yani diyebilirsiniz ama deneyince göreceksiniz ki “evet bu!” Gelelim hazırlanışına. Öncelikle tam bir limonu sıkın ve cam bir kaseye alın. Herhangi bir tepkime olmaması adına cam kap önemlidir. Limon suyuna şekeri ve balı ekleyip birbiri ile bütün haline gelene kadar karıştırın ki bal zor karışacaktır.

Karışım tamamen bütün halinde göründüğünde kararan bölgenize sürerek 15 dakika kadar beklemelisiniz. 15 dakikanın sonunda maskeyi ılık su ile durulamalısınız. Ilık su olması cildin gözeneklerinin aynı kalmasını ve temizliğin işe yaramasını sağlayacaktır. Maskeyi koyuluklar geçene kadar haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz. Genel olarak 2 haftanın sonunda karartı geçmekte olup cilt tipinize göre bu süre değişebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER