Cilt bakımı için yapılması gerekenler

Yoğun çalışma hayatı, stres, uykusuzluk gibi sorunlar cilt problemlerini de beraberinde getiriyor. Kremlere, losyonlara para vermek istemeyen kadınlar için doğru bakım yollarını derledik.

Cilt bakımı için yapılması gerekenler

Işıl ışıl ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak hemen hemen bütün kadınların ortak hayali. Pahalı markalara para vermek yerine bitkisel tariflere ve basit yöntemlere başvuran kadınlar için cilt bakım tüyolarını araştırdık.

CİLT TEMİZLİĞİ EN ÖNEMLİSİ

Cilt bakımı öncesinde en mühim olanı cildi doğru ve güzel temizlemektir.Yüzü bol bol yıkamak ve cilt tipinize uygun temizleme jelleri ve sütleri size oldukça yardımcı olacaktır.

TEMİZLEMEDEN SONRA TONİK

Cildin gözeneklerini arındırmak, siyah nokta oluşumunu önlemek ve yok etmek için tonik işlemi bir hayli önemli bir adım. Kimyasallardan uzak durmak isteyenler için gül suyu etkili bir yardımcı olacaktır.

NEMLENDİRİCİ KREMLER

Cilt yapısına uygun kremler ile cildin nem ihtiyacı giderilir ve daha sağlıklı görünen bir cilde sahip olunur.

ÖLÜ HÜCRELERDEN ARINDIRIN

Cilt temizliği için peeling yapmak ve cildi ölü hücrelerden arındırmak da iyi bir yöntem olacaktır. Daha diri ve genç bir görünüme sahip olmak için cilt bakımında peeling atlanılmaması gereken bir uygulamadır.

LİMON SUYU KULLANIN

Pamuk yardımıyla cildinizi limon suyu ile temizleyin. Hem akne oluşumunu önleyecektir hem de renk eşitsizliklerini giderecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER