Oyunculuğu bıraktıktan sonra kendisini yardım işlerine adayan ve bu doğrultuda Umuda Koşanlar Derneği’ni kuran Gamze Özçelik, geçtiğimiz günlerde feshedilen İstanbul Sözleşmesi hakkında Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Gamze Özçelik’ten İstanbul Sözleşmesi Açıklaması! ‘Yeri Geldiğinde..’

Özçelik, İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili söylediği iddia edilen “Allah’a iman ettim. Sadece ve sadece o yaşatır, öldürür ve diriltir” şeklindeki sözlerin kendisine ait olmadığını ifade etti.

“HERKESİ HASSAS OLMAYA DAVET EDİYORUM..”
“İstanbul Sözleşmesi ile ilgili hiçbir mecrada, hiçbir açıklamam olmamıştır” diyen Özçelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Hande Erçel, Türkiye'yi yasa boğan felaketle ilgili ilk kez konuştu! Hande Erçel, Türkiye'yi yasa boğan felaketle ilgili ilk kez konuştu!

“Yazılanlar bir FAN sayfasına aittir. Benmişim gibi sayfa açan, yazılar yazan ve yalan haber yapan mecralara karşı üzülerek yasal hakkımı kullanacağım. Herkesi daha hassas olmaya davet ediyorum. Tek Twitter hesabım budur. Adıma açılmış hesaplar ve söylenen sözler tarafıma ait değildir. Yeri geldiğinde adli mercilere başvuracağımın bilinmesini rica ediyorum. Hayırlı geceler"

Gamze Özçelik’ten İstanbul Sözleşmesi Açıklaması! ‘Yeri Geldiğinde..’