Anadolu Rock müziğinin unutulmaz ismi Erkin Koray, 7 Ağustos'ta yaşama veda etti. Müzik dünyasını yasa boğan haberi kızı Damla Koray, ünlü sanatçının Instagram hesabından duyurdu:

‘’Ben kızın ve seni 'baba' deyip bağrına basan canlar, güzel enerjimizi, sevgimizi, saygımızı ve alkışlarımızı senden bir gün bile eksik etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Eserlerin dilimizde, aşkın kalbimizde yaşayacak, daima ve ilelebet. Dilerim bu dünyada bulamadığın barış ve huzuru başka bir dünyada bulursun. Doğrusu hiç şaşmayan, tanıdığım en sağlam adam; Anadolu rockın mucidi, sevgili babam... Benim için yaptıklarına minnettarım. Ne desem hakkını vermiş olmam. Eminim ‘senin çocuklar’ da ülkelerini, kültürlerini ve onlara layık gördüğün cumhuriyeti ileri götürmek adına yaptıklarına her zaman minnettar kalacaktır. Hakkını helal et’’

Babasının Kanada’da defnedileceğini açıklayan Damla Koray Çamlıca, yeni açıklamasında, “Üç gündür çok güzel mesajlar alıyorum. Bu dönemi biraz olsun rahat atlatabiliyorsam bu güzel sevgi dolu mesajlar sayesinde” ifadelerini kullandı.

"ORADA GÖMÜLMEK İSTEMESİ YANLIŞ"

Cansu Tosun'dan Serenay Sarıkaya cevabı: Görürsem merhabalaşırım! Cansu Tosun'dan Serenay Sarıkaya cevabı: Görürsem merhabalaşırım!

Çamlıca, amcası Korkut Koray’ın, “Kızına, ‘Bu memleketin toprağında doğdu baban. Bu halk onu meşhur etti. Orada gömülmek istemesi yanlış bir şey. Cenazesinin ülkemizde olup sevenlerinin ziyaret etmesini’ söyledim” sözlerine de cevap verdi.

Erkin Koray’ın kızı, “Şimdi bir de ‘Yok öyle değildi, aslında böyleydi’lerle mi uğraşacağım ben?” mesajını yazdı.