Televizyon kanalları, deprem bölgelerine bağış toplamak için ortak yayın yapacak! Televizyon kanalları, deprem bölgelerine bağış toplamak için ortak yayın yapacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter Küresel Hükümet İlişkileri Başkanı John Hughes ve Twitter Türkiye'den Sorumlu Kamu Politikaları Direktörü Ronan Costello ile bir toplantı gerçekleştirdi.


TOPLANTIDA, "DEZENFORMASYON" KONUSU ELE ALINDI

Videokonferans yöntemiyle yapılan toplantıda, Twitter üzerinden yürütülen dezenformasyonların yanı sıra gerçek dışı ihbarlar, sahte yardım kampanyaları ile sahte hesap ve yalan paylaşımlara karşı atılabilecek adımlar ele alındı.

TWİTTER'IN SORUMLULUKLARI HATIRLATILDI

Toplantıda, toplumu panik ve kaosa sevk edebilecek dezenformasyonlara karşı Twitter'ın sorumluluklarına işaret edildi. Toplantıda ayrıca Türkiye tarafından Twitter yönetimine, sosyal medyadaki dezenformasyonların önlenmesi için aktif işbirliği başta olmak üzere internet ortamında işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun kapsamındaki yükümlülükleri hatırlatıldı.

"DAHA FAZLASINI ANLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Twitter'ın sahibi Elon Musk ise bir kullanıcının Türkiye'deki erişim kısıtlamasıyla ilgili sorusuna "Daha fazlasını anlamak için çalışıyoruz" yanıtını verdi.