Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki savaş magazin dünyasına da sıçradı. Ermeni asıllı ABD’li reality show yıldızı Kim Kardashian’ın iki ülke arasında yaşanan savaşa yaptığı yorumlara ana haber sunucusu Ece Üner çok sert ifadelerle karşılık verdi.

Üner’in ana haberde Kim Kardashian hakkında söylediği sözler sosyal medyada gündeme otururken kullanıcıları da ikiye böldü. Bazı sosyal medya kullanıcıları ünlü spikerin sözlerine destek olurken, bazı kesimler ise Üner’in sözlerini cinsiyetçi buldukları gerekçesiyle eleştirdi.
Ece Üner’e magazin dünyasından ilk eleştiri oyuncu Deniz Çakır’dan geldi. Ünlü oyuncu, Üner'in yaptığı konuşmayı paylaşıp üzerine "Bu nasıl avam, yakışıksız bir üsluptur. Bu üslupla ana haber sunuyor, pes yahu!" ifadelerini kullandı.

Söylediği sözlerle gündeme oturan Ece Üner, gerek sosyal medyada artan tepkiler gerek Deniz Çakır'ın gösterdiği tepki sonrası twitter hesabından bir açıklama daha yaparak hem kendisini eleştirenlere hem de Deniz Çakır'a cevap verdi.

NE OLMUŞTU?
Kim Kardashian, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan savaşla ilgili Karabağ’da Ermenilerin saldırıya uğradığını iddia ederek “Karabağ’ı korumak için hayatlarını tehlikeye atan cesur erkek ve kadınlar için dua ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı. Öte yandan Kardashian açıklamasında Türkiye'yi hedef alan ifadeler de kullanmıştı.
Kardashian’ın savaşa dair yaptığı açıklama dünya gündemine otururken, Türkiye’de tepki topladı. Ana haber sunucusu Ece Üner ise canlı yayında Kardashian’ın açıklamalarına sert sözlerle tepki göstermişti.