Ece Erken, evli ve iki çocuk babası Şafak Mahmutyazıcıoğlu’yla yaşadığı yasak aşk ile gündem oldu. İlişkiyi, ‘Söylemezsem Olmaz’ adlı magazin programında kabul eden sunucu, yasak aşkı ile eşinin araçlarına zarar verdiği anlara dair güvenlik kamerası görüntülerinin ortaya çıkmasıyla birlikte birçok isimden tepki gördü. Şimdi herkes Ece Erken’in hayatını araştırmaya başladı. Peki Ece Erken kimdir? Nereli ve kaç yaşında? İşte biyografisi...

ECE ERKEN KİMDİR?

Ece Erken, 11 Mayıs 1978’de Çorlu’da dünyaya geldi. Aslen Samsunlu olan Ece Erken, subay olan babasının tayinlerden dolayı Ağrı, Ankara, Kıbrıs gibi çeşitli yerlerde yaşadı.

İstanbul Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi mezunu Ece Erken’in annesi ile babası ayrı. Annesiyle birlikte Beşiktaş’da Polat Residence’da ikamet eden sunucunun bir abisi var.

ECE ERKEN’İN KARİYERİ

Ece Erken, kariyerine 12 yaşında, Kıbrıs’ta Bayrak Radyo Televizyon’da başladı. Daha sonra Ankara’da Radyo Vizyon’da ve Radyo Genç’te çalıştı.

İlerleyen yıllarda İstanbul’a gelen Ece Erken, Kral TV’de işe başladı. Kral TV’den sonra Metropol FM, Alem FM, Show Radyo ve son olarak Radyo Viva’da çalıştı.

Ece Erken’in ilk televizyon kariyeri ise Star TV’de başladı. Kendisi daha sonra Kanal 6, Number One TV, Genç TV gibi kanallarda da boy gösterdi.

Dört yıl boyunca Show TV’de program yapan Ece Erken, ilerleyen dönemde atv’de ‘Mavi Şeker’ adlı programın sunuculuğunu yaptı. Fakat reytinglere yenik düşen bu program ekranlara veda etmek zorunda kaldı.

Yine Atv’de Enbe Orkestrası ile birlikte ‘Enbeyaz Geceler’ adlı programın sunuculuğunu yapan Ece Erken, FOX TV’de ‘Aç Aç Kazan’ adlı programda da boy gösterdi.

2011’de Kanaltürk’te Davut Güloğlu ile ‘Hayata Gülerken’ adlı eğlence programını, ardından Beyaz TV’de yayımlanan ‘Tatlım Benim’ adlı programın sunuculuğunu üstlendi.

2015-2017 yılları arasında ile TRT 1’de yayımlanan ‘İyi Fikir’ programını sundu.

Daha sonra Beyaz TV ekranlarında ‘Söylemezsem Olmaz’ adlı magazin programında sunuculuk yapan Ece Erken, yasak aşkı ile ilgili skandalların art arda gelmesi üzerine istifa etme kararı aldığını açıklayarak inzivaya çekildi.

TELEVİZYON PROJELERİ

  • 1999 Nilgün Nilgün Başrol Oyuncusu
  • 2002 Aşk ve Gurur Ahu Başrol Oyuncusu
  • 2003 Lise Defteri Nil Başrol Oyuncusu

TELEVİZYON PROGRAMLARI

  • 2008 Mavi Şeker Sunucu Kanal, ATV
  • 2009 En Beyaz Geceler Sunucu Kanal, ATV
  • 2010 Aç Aç Kazan Sunucu Kanal, FOX TV
  • 2011 Hayata Gülerken Sunucu Kanal, KanalTürk
  • 2014 Tatlım Benim Sunucu Kanal, Beyaz TV
  • 2017 İyi Fikir Sunucu Kanal, TRT 1
  • 2018 Söylemezsem Olmaz Sunucu Kanal, Beyaz TV