Gerçek adı Edward Lodewijk Van Hallen olan Hollandalı gitar virtüözü Eddie Van Halen, 65 yaşında gırtlak kanserine yenik düşerek hayatını kaybetti.

Ünlü Gitar Virtüözü Eddie Van Halen Kansere Yenik Düştü!
Kardeşiyle birlikte kurduğu Van Halen isimli grupla da tanınan ünlü müzisyenin ölüm haberini, oğlu Wolfgang Van Halen twitter’dan duyurdu.

Wolfgang yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Bunu yazmak zorunda kaldığıma inanamıyorum. Babam Edward Lodewijk Van Halen, kansere karşı uzun ve zorlu mücadelesini bu sabah kaybetti.”

EDDİE VAN HALEN KİMDİR?
Eddie Van Halen, 26 Ocak 1955’te Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da doğdu. Asıl adı Edward Lodewijk Van Halen olan ünlü gitarist, Van Halen grubunun en önemli üyesidir. Halen, Rolling Stone dergisinin hazırladığı Tüm Zamanların En İyi 100 Gitaristi sıralamasında 8. sıraya yer almıştır.

Rihanna'nın ikinci bebeğinin ismi belli oldu: Türkçe karşılığı dikkat çekti! Rihanna'nın ikinci bebeğinin ismi belli oldu: Türkçe karşılığı dikkat çekti!

Ünlü Gitar Virtüözü Eddie Van Halen Kansere Yenik Düştü!
Ailesiyle birlikte 1962 yılında Hollanda’da Pasadena Kaliforniya’ya taşınan Halen, önceleri piyano dersleri almış ancak piyanonun başında oturmanın sıkıcı olduğunu düşünerek bateriye yönelmiştir. Ağabeyi Alex Van Halen ise gitar dersleri almaya başlamıştır.
Eddie Van Halen, ilerleyen zamanlarda gerçek yeteneğinin gitar olduğuna karar vererek abisiyle birlikte enstrümanlarını değiştirmişlerdir. İkili ilk olarak 1974 yılında Van Halen grubunun temellerini Mamut adlı grupla atmıştır. 1982’de yayımlanan ve dünyanın en çok satan albümü olarak bilinen Michanel Jackson’ın ünlü Thriller’ında da çalışan Halen, albümdeki en bilinen şarkılardan biri olan Beat It’ın gitar sololarını çalmasıyla adını geniş kitlelere duyurmayı başardı.

Ünlü Gitar Virtüözü Eddie Van Halen Kansere Yenik Düştü!
1990’ların sonlarına doğru sağlık sorunlarıyla karşılaşan ünlü gitarist, ağız ve dil kanserine yakalanmıştır. Doktorlar bu hastalığın nedeninin günde 12-14 saat arası ağzında metal pena taşımasına bağlamıştır. Baş ve boyun bölgesinde yaygın olarak bulunan kanser sebebi ile 6 Ekim 2020 günü oğlu tarafından öldüğü duyuruldu.

Ünlü Gitar Virtüözü Eddie Van Halen Kansere Yenik Düştü!