Simay Barlas'ın kırmızı halı şıklığı! Simay Barlas'ın kırmızı halı şıklığı!

DİLAN POLAT'IN GÖRGÜSÜZLÜĞÜ O SAVCIYI HAREKETE GEÇİRMİŞ

Dilan ve Engin Polat  ile yakınlarına ilişkin yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Ahmet Yiğit'in Polat çiftiyle ilgili soruşturma olduğuna ilişkin bilgiler kamuoyuna yansımadan önce suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Suç şüphesi olduğunda Cumhuriyet Savcısı'nın re'sen işlem yapma yetkisi olduğu belirtilen suç duyurusunda, Dilan Polat’ın günlük harcamasının 750 bin lira olduğunu söylediği, programda ikram edilen kahveye altın tozu ve yaprağı koyarak içtiği, çiftin aşırı harcama ve bunu gösterme çabasında olmalarının tepkiye sebep olduğu kaydedildi. Mal varlıklarının incelenmesi talep edildi. Savcının suç duyurusu ana soruşturma dosyası ile birleştirildi.

5-2xlq

Dilan ve Engin Polat  ile yakınlarına yönelik "Resmi belgede sahtecilik, "Suç islemek amacıyla örgüt kurmak", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama" ve "Vergi usul kanununu uygulamama" suçlarından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Ahmet Yiğit'in, Polat çiftiyle ilgili suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

"MAL VARLIKLARINDA USULSÜZLÜK VAR MI ARAŞTIRILSIN"

Bu görevden hareketle savcı Yiğit yazısında, "Dilan ve Engin Polat’ın vergi kayıtları, sahip oldukları şirketlerin banka hesap hareketleri, kredi kartlarının harcamaları ve mal varlıklarıyla ilgili usulsüzlük olup olmadığı konusunda araştırma yapılması hususunda gereğinin takdir ve ifası için İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan iş bölümüne göre suç duyurusu olarak büronuza bildirilmiştir. Gereğinin yapılması rica olunur" ifadeleri kullanıldı.

"SİZİ GEBERTECEĞİM"

"Her şey 2 Haziran'da, Polat'ların evindeki bir doğum günü partisiyle başladı. Polatlar, yan komşularıyla otopark kavgasına giriyorlar. Komşunun ifadesine göre; Engin Polat evlerine girip "Sizi geberteceğim" diye tehdit ediyor. Dilan Polat da bağırıp çağırıyor.

"BU NASIL İŞ?"

Savcılık ifadelerinin alınmasını istiyor. İfadeye gitmeyen Dilan Polat savcıyı telefonla arayıp "İşlerim çok yoğun bitince geleceğim" diyor. Savcı "Bu nasıl bir iş, günde 750 bin TL harcama yapabiliyor?" diyerek düğmeye basıyor."

17323875-728xauto