Geçtiğimiz yıl Thor Saevarsson ile Romanya'da olan Dilan Çiçek Deniz'in yaptığı ani bir hareketle omzu çıkınca, kolu askıya alınmıştı. Yıllarca voleybol oynayan 26 yaşındaki oyuncunun, sık sık çıkan omzu nedeniyle bu sporu bırakmak zorunda kalmıştı.

Dilan Çiçek Deniz'den kötü haber! Sağlık durumu nasıl?

ŞİMDİ DE EVİNDE KAPIYA ÇARPTI

Oyuncu Dilan Çiçek Deniz, şimdi de evinde kapıya çarptı. Üçüncü kez omuzu çıkan oyuncunun kolu askıya alındı. Çocukluğundan beri hipermobilite hastası olan Dilan'ın çok dikkat etmesi gerekiyor.

Gamze Özçelik'in avukatı Barış Kılıç hakkındaki iddialar ile ilgili konuştu! Gamze Özçelik'in avukatı Barış Kılıç hakkındaki iddialar ile ilgili konuştu!

Dilan Çiçek Deniz'den kötü haber! Sağlık durumu nasıl?

HİPERMOBİLİTE NEDİR?

Hipermobilite, herhangi bir sistemik romatizmal hastalık ile ilişki olmadan eklemlerin normalin üzerinde hareket genişliğine sahip olması ile karakterize klinik bir sendromdur. Bağ dokusunun yapısal proteini olan kollajenin hatalı yapımı sonucu hipermobil kişilerde normal bireylere göre kollajen fibrilleri daha ince ve düzensiz yapıdadır. Bu durum eklemlerde yıpranma ve yumuşak doku yaralanmalarında yatkınlığa yol açmaktadır.