İnsan cildi, kendi içinde birçok farklı çeşide ayrılmaktadır. Cilt tipi ne olursa olsun her ciltte ortak olan bazı problemler vardır; bu problemlerden birisi de sivilce problemidir. Sivilceler, akneler derken cildimizde çıkan şeyler git gide çoğalıyor. Peki ya cildimizde çıkan bu şeyleri ne kadar tanıyoruz? Akne ve sivilceye neden olan şeyler nelerdir? İşte sivilce probleminiz varsa ya da cildinizde çok kolay akne, sivilce çıkabiliyorsa aşağıdaki yazıya odaklanın, çünkü mutlaka dikkat etmeniz gereken şeyler var!

Dikkat! Kullandığımız ve Tükettiğimiz Bu Şeyler Sivilceyi Çoğaltıyor

Akne Sorununa Karşı Bu Önerileri Dikkate Alın!

   Sivilce probleminiz varsa eğer özellikle yağlı gıdalardan ve aşırı karbonhidrat içerikli beslenmekten uzak durmalısınız. Mayonez, çikolata, tam yağlı süt ve çok yağlı süt ürünleri, bazı katkı maddesi içeren ambalaj ürünler, kuruyemiş ve yağlı et gibi ürünlerin tüketimini sınırlandırmalı, özenli kullanmalısınız.

Bakımlı ve güzel tırnakların sırrını ne? Protez tırnak hakkında her şey burada! Bakımlı ve güzel tırnakların sırrını ne? Protez tırnak hakkında her şey burada!

Tedavi sürecinde mutlaka ama mutlaka makyajdan uzak durulmalıdır. Özellikle de tüm yüze sürülen, bütün yüzü kaplayan fondöten gibi ürünleri minimum düzeyde kullanmalı ve hatta mümkünse tamamen hayatınızdan çıkarmalısınız. Bunun yerine yağlı nemlendirici ürünleri kullanmalısınız

Dikkat! Kullandığımız ve Tükettiğimiz Bu Şeyler Sivilceyi Çoğaltıyor

Hatta güneş kremi, koruyucu kullananlar için de yağlı ürünler önerilmez. Yağlı güneş koruyucu değil cilt tipinize uygun olan güneş koruyucuyu kullanmalısınız. Akneyi tetikleyen en önemli faktör strestir. Özellikle de hastaların stresten uzak kalması çok önemlidir. Ancak, akne sorununun kendisi de zaten stresi arttırdığından değişik bir döngü durumu ortaya çıkmaktadır. Stres akneye akne de strese sebep olmaktadır. Bu döngünün kırılabilmesi için uzman yardımı şarttır. Çünkü insanlarımız kendi aralarında birbirlerine ilaçlar, yöntemler önermekte ki bu durum çok zararlıdır. Tamam belki etki gösterecek ama göstermeme hatta tam tersine akne arttırmaya neden olan etkileri de bulunmaktadır. Bu sebeple de uzman yardımı şarttır.

Dikkat! Kullandığımız ve Tükettiğimiz Bu Şeyler Sivilceyi Çoğaltıyor

Akne sorunun tek tedavi yöntemi olmadığı da unutulmamalıdır. Kişiyle başlanan tedavide yöntem değiştirilebilir ve hasta için en uygun sonuca böyle ulaşılabilir.  Sayılı birkaç akne lezyonu var ve bu lezyonlar, uzman desteği olmadan kullanıldığında yaşam kalitesini düşürebilir ve akne sorununu da arttırabilir. Destek şart!