Günün en çok konuşulanları arasında yer alan ve 76 yıl sonra yeniden dünyanın her yerinden görünebilen mavi dolunay tam olarak nedir? Mavi dolunay hakkında merak edilen tüm şeyler ve burçlara etkileri nasıl olacağı hakkında gereken bütün bilgiler…

Sözcü Gazetesi'nde Sürpriz Ayrılık! İstifayı Sosyal Medyadan Duyurdu Sözcü Gazetesi'nde Sürpriz Ayrılık! İstifayı Sosyal Medyadan Duyurdu

Depremlerin, Felaketlerin Habercisi Mavi Dolunay Hakkında Her Şey

1 Ekim’de görünen dolunay sonrasında yeni ayın mavi dolunay olması herkeste merak yaşattı. Mavi ayın tam olarak ne olduğu, dünya üzerinde nasıl etkileri olduğu vs. çok merak edilenler arasında yer alıyor.

Depremlerin, Felaketlerin Habercisi Mavi Dolunay Hakkında Her Şey

Mavi Ay Nedir?

  Mavi Ay olarak da anılan Mavi Dolunay, bir ay içinde ikinci defa dolunay yaşanması anlamı taşımaktadır. Her yıl toplamda 12 adet dolunay oluşur ancak 2020 senesinin Ekim ayında yani sonunda olduğumuz bu ayda bir dolunaydan daha fazlası oluşuyor. Bu da demek oluyor ki 2020 senesinde 13 adet dolunay oluştu. Güneş takvimine göre 13.dolunay evresine de Mavi Dolunay adı verilir.

Depremlerin, Felaketlerin Habercisi Mavi Dolunay Hakkında Her Şey

Mavi Ay Türkiye’de Ne Zaman Oluştu?

  Dünyanın her yerinden görünebilecek olan Mavi Ay ya da Mavi Dolunay, Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyadan 31 Ekim gecesi yani şu an, bu gece, Cumartesi gecesi izlenebilecek.

Depremlerin, Felaketlerin Habercisi Mavi Dolunay Hakkında Her Şey

Mavi Dolunay Hangi Burçları Etkileyecek?

   Eşine az rastlanan, ortalama 76 senede bir ortaya çıkan bir olay olan Mavi Dolunay, tüm insanlar olarak 2020 senesinin son virajını verdik vereceğiz derken ortaya çıkan, toprak burçlarında oluşacak bu dolunay, bütün global firmaları kökten etkiliyor. Finansal olarak yenilenme çabası içinde olan veya yeniden yapılanma içinde olacak firmaların kararlarını etkileyecek bir olaydır. Zaten 2020 pandemisi ile sıkışıp yepyeni bir düzene uymaya çalışırken bir de bu dolunayın önderliği ortaya çıktı…. 

   1965 senesinde kurulmuş olan gıda, içecek şirketi olan Pepsi, alacağı yeni kararlarda çehresini tamamen değiştirebilir. Akaryakıt sektörünün Opet’i de yeni kararlarını da baştan konuşup düşünecek. Yani büyük markaları özellikle etkileyecek bir dolunay bu. Bunun yanı sıra etkilediği burçlar da 1988 senesinin ikinci yarısında doğmuş olan insanlardır. Özellikle de Oğlak ve Boğa burçları da çok fazla etkilenip hayatlarında köklü kararlara gidecektir.

Depremlerin, Felaketlerin Habercisi Mavi Dolunay Hakkında Her Şey

Mavi Dolunay Nasıl Oluşur?

   Dünyada meydana gelen orman yangınları, volkanik patlamalar vs. sonucunda oluşan toz bulutlarının hareketi sırasında Dolunay hep mavi tonlarda görülecektir. Yani aslında Ay rengi değişmiyor sadece toz bulutları buna etki ediyor. Yani aslında ayın hareketi ve şekli görüldüğü üzere dünya üzerindeki olaylara, afetlere de etki edebiliyor… Bu durum da bunun bir kanıtı.