Cüneyt Arkın'a veda! Oğlunun sözleri alkışlandı: Böyle insanlara ağıt değil, destan yaraşır!

85 yaşında aramızdan ayrılan efsane jön için ilk tören Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı.  Tören, Cüneyt Arkın'ın unutulmaz filmlerinden kesitlerin yer aldığı sunum ile başladı. Arkın, dakikalarca ayakta alkışlandı. 

Murat Arkın (Oğlu): Böyle insanlara ağlamak değil, destan yaraşır

"Bizim ailemiz güzel bir aile hem de çok güzel bir aile… Ama bugün sizlerin sayesinde şunu anladım bizim ailemiz sandığımızdan daha büyükmüş… Bugünü organize eden, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Babam övülmeyi çok seven bir insan değildi. Bu tören ailesi için sizler için… Onu seven sayan milyonlar için. O hayatında hep ‘milletim’ dedi, ‘halkım’ dedi, ‘vatanım’ dedi ve şimdi cennete gitti biliyorum. Gerçekten böyle adamlar cenneti bile vatan yapacak adamlar. Benim için gerçekten konuşmak çok güç. Baktığım her yerde o var . Her şeyi ondan öğrendik, attığım adımda, baktığım her yerde o var. Başım belaya girdiğin de yine o var. Bana "oğlum bela üzerine gelirse kaç bir adım geri at, bu senin korkak olduğunu göstermez. Baktın gelmeye devam ediyor, bir adım daha geri at. Baktın adım atacak yerin kalmadı, o zaman beladan daha bela ol" derdi. Dini, dili, ırkı, meshebi, rengi, politik görüşü ne olursa olsun tüm insanlarımızı birleştirici bir unsur oldu Cüneyt Arkın; ne mutlu bize! Onun filmleriyle açılışı yaptık ben de onun filmlerinden bir replikle bitirmek istiyorum sözümü. Bugün çok ağlayan insan gördüm, zaman zaman hıçkıra hıçkıra, zaman zaman da çekindiği için yüreğinden ağlayanları gördüm... 'Ağlamayın bre! Böyle insanlara ağlamak değil, destan yaraşır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şükran Boztürk
Şükran Boztürk - 6 ay Önce

Söz çok ama ben çüneyt arkına bulamıyorum
Hayrandan öte taktir eden birey olarak onu saygı ve sevgiyle anıcam dualarımda hep olucak başımız sağolsun üzgünüm
Biryerde üzülmüyorum birgün yine buluşucaz
Ailesine sevdiklerine başı sağolsun çok değerli insanı kaybetmenin üzüntüsünü en derinden yaşıyorum mekanı cennet olsun peygarber efendimize komşu etsin Allahım