Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’ın bir televizyon programındaki söylemleri nedeniyle Cumhurbaşkanı'na alenen hakaret suçundan yargılandığı davada hakim kararını verdi.

Sanat dünyasını ölümüyle yasa boğan usta sanatçı Nuri Sesigüzel son yolculuğuna uğurlandı! Sanat dünyasını ölümüyle yasa boğan usta sanatçı Nuri Sesigüzel son yolculuğuna uğurlandı!

Cumhurbaşkanı’na Hakaret Davasında Mahkeme Kararını Verdi

Anadolu 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Müjdat Gezen ve Metin Akpınar katılmazken, taraf avukatları hazır bulundu. Gezen ve Akpınar’ın avukatları, müvekkillerinin beraatini talep ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı şikayetlerinin devam ettiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı’na Hakaret Davasında Mahkeme Kararını Verdi

Mahkeme, suçun maddi unsurlarının somut olayda gerçekleşmemesi nedeniyle Metin Akpınar ile Müjdat Gezen’in beraatlerine karar verdi.

SAVCI HAPİS CEZASI İSTEMİŞTİ
Geçtiğimiz duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, Gezen ve Akpınar'ın söyledikleri sözler nedeniyle “Cumhurbaşkanı'na hakaret” suçunu işlediklerini belirtilerek 4’er yıl 8’er aya kadar hapis ile cezalandırılmalarına karar verilmesini istemişti